نتایج اعتراضات کنکور امروز اعلام می شود • مجله تصویر زندگی


نتیجه نهایی اعتراضات امتحان نهایی اعلام می شود

به گزارش تصویر زندگی به نقل از ایسنا، امروز دوشنبه 5 تیرماه نتایج امتحانات نهایی خرداد اعلام می شود و داوطلبانی که به نمرات خود اعتراض کرده و می خواهند برگه های امتحانی خود را تصحیح کنند می توانند از نتایج و نمره نهایی مطلع شوند.

به همین منظور دانش آموزان امروز نیز می توانند با مدرسه خود که از طریق آن اعتراض خود را در خصوص نمرات کنکور ثبت کرده اند تماس گرفته و از نتیجه نهایی اعتراض و نمره نهایی خود مطلع شوند.

به گزارش ایسنا، امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته نظری امسال از 10 اردیبهشت آغاز و تا 5 خرداد ادامه داشت.

امسال اوراق امتحانی به صورت الکترونیکی تصحیح شد. در روش تصحیح الکترونیکی پاسخنامه ها توسط دو تصحیح کننده بدون اطلاعات دانش آموزان و کاملا مستقل تصحیح می شود و هویت پاسخگویان برای تصحیح کننده ها قابل شناسایی نیست.

ضرب الاجل ثبت اعتراض به نتیجه امتحان نهایی از یکشنبه 18 تیرماه تا چهارشنبه 21 تیرماه تبلیغ می شود. در این راستا دانش آموزان با مراجعه به مدارس روزانه خود و داوطلبان فارغ التحصیل با مراجعه به مدرسه بزرگسالان خود می توانند از نمرات خود مطلع شده و در صورت تمایل نسبت به ثبت اعتراض اقدام نمایند.

درخواست اعتراض می بایست توسط خود دانشجو و با پرکردن فرم نمونه صورت می گرفت.

اعتراضات بر اساس کشور، به صورت تصادفی و غیر از استان خود دانش آموز انجام می شد، به این معنا که آثار دانش آموز به صورت تصادفی برای علامت گذاری مجدد به استانی غیر از استان خود دانش آموز ارسال می شد.

اوراق امتحانی برای بررسی و تصحیح به دانش‌آموز کلاس چهارم داده می‌شود و نمره کلاس چهارم ملاک عمل است. بنابراین به داوطلبان توصیه شد در صورت اطمینان از ارتقای نمره خود نسبت به ثبت اعتراض اقدام کنند زیرا امکان کاهش رتبه وجود دارد و ملاک اقدام، نمره اعلام شده توسط اصلاح کننده چهارم است.
منبع: ایسنا