نقاشی خانه – هک ارزان نقاشی خانه


محتوا (نمایش)

امروزه رنگ آمیزی خانه نه تنها با غلتک و سطل رنگ برای هر فردی امکان پذیر است، بلکه حتی ایجاد طرح های زیبا روی دیوار نیز کار ساده ای است که تنها به کمی دقت و سلیقه نیاز دارد. به این ترتیب می توانید دیواری کاملا متفاوت و خاص برای خانه خود بسازید و با لذت به آن نگاه کنید.

تغییر رنگ خانه یکی از راه های تغییر دکوراسیون است که می توان با صرف هزینه کم روحیه اعضای خانواده را تغییر داد و فضا را تغییر داد.

اهمیت نقاشی خانه

با استفاده از رنگ ها در خانه می توانید به اهداف زیر دست یابید:

یک نقطه کانونی در اتاق ایجاد کنید.

یکی از اصول دکوراسیون منزل این است که هر اتاق یک نقطه کانونی دارد. یعنی بلافاصله بعد از ورود به اتاق توجه افراد به این قسمت جلب می شود.

اگر چنین قصدی دارید باید رنگ مورد نظر را با رنگ مکمل رنگ های دیگر یا تضاد با آنها روی دیوار بزنید.

سقف را بلندتر نشان دهید.

سقف اکثر خانه ها سفید است تا بلندتر به نظر برسد. اما می توانید با تغییر رنگ دیوارها آن را بلندتر و بلندتر جلوه دهید.

اگر سقف کاذب دارید می توانید دیوارها را همرنگ سقف (سفید) رنگ کنید. در غیر این صورت، با افزودن دیوارهای عمودی به دیوار – به خصوص در گوشه ها، دیوارها را بلندتر و سقف را دورتر جلوه دهید.

اتاق ها را بزرگتر نشان دهید.

سقف های بلند برای اتاق های کوچک چندان جالب نیست. وقتی در یک اتاق کوچک با سقف بلند هستید، احساس می کنید در یک لوله بلند محصور شده اید. در چنین اتاق هایی بهتر است دیوار را با خطوط افقی بزرگتر نشان دهید.

همچنین می توانید با رنگ آمیزی دیوار و سقف به صورت معکوس این کار را انجام دهید. یعنی در یک اتاق کوچک به جای اینکه دیوار را مانند سقف سفید کنید، سقف را رنگ دیوار کنید. به این ترتیب سقف پایین تر و دیوارها دورتر ظاهر می شوند.

فضا را به بخشی از خانه اختصاص دهید.

راهروی ورودی برخی از خانه ها فضایی بزرگ و بسیار باز است. برخی حتی یک سالن عالی دارند که شامل آشپزخانه، اتاق غذاخوری و پذیرایی می شود. چیدمان چنین فضاهایی اغلب دشوارتر است. زیرا هر بخش فضای مخصوص به خود را ندارد.

در این مواقع می توانید رنگ بخشی از فضا را تغییر دهید تا آن را با بقیه اتاق متمایز کنید و هدف خاصی به آن بدهید. برای مثال می توانید گوشه ای را به رنگ تیره یا کاملا متفاوت رنگ کنید و میز ناهارخوری را در آن گوشه قرار دهید.

روش های ارزان قیمت رنگ آمیزی خانه

برای رنگ آمیزی خانه ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید و بر اساس هدف خود یکی از مدل های زیر را انتخاب کنید:

رائتا

برای اینکه دیوار خود را مانند کاغذ دیواری راه راه رنگ کنید، قسمت های راه راه را با چسب کاغذی بپوشانید و سپس قسمت های شل را رنگ کنید. صبر کنید تا رنگ دیوار کاملا خشک شود و سپس چسب ها را بردارید.

با این ترفند می توانید الگوهای مربعی یا هر الگوی دیگری را روی دیوار ایجاد کنید.

ombre

امبره که برای رنگ کردن مو نیز استفاده می شود، یعنی زمانی که از رنگ تیره به رنگ روشن می رویم یا برعکس. می توانید این جلوه را روی دیوارهای خانه خود ایجاد کنید.

برای این کار ابتدا تمام دیوار را با رنگ روشن رنگ آمیزی کنید و صبر کنید تا خشک شود. سپس دو سوم پایین دیوار را با سایه تیره‌تر همرنگ رنگ کنید. دوباره صبر کنید تا خشک شود. وقتی هنوز کاملاً خشک نشده و کمی مرطوب است، غلتک را از رنگ تیره‌تر به رنگ روشن‌تر ببرید تا خط بین این دو محو شود.

قالب

همچنین قالب های آماده وجود دارد. اما اگر می‌خواهید آن را حتی ارزان‌تر و ارزان‌تر کنید، می‌توانید طلاق را از لوازم التحریر بخرید و طرح دلخواه خود را در آن قرار دهید. سپس شابلون یا طلاق را روی قسمت های مختلف دیوار قرار دهید و داخل آن را بکشید.

حتی می توانید یک دایره ساده را بارها روی دیوار تکرار کنید و یک دیوار ساده جدید ایجاد کنید.

چسبنده

برخی افراد، به خصوص آنهایی که ذوق هنری دارند، دوست دارند مبلمان یا خانه های قدیمی داشته باشند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، می توانید دیوار خانه خود را به صورت پارچه رنگ و رو رفته یا چوب کهنه طراحی کنید.

برای رنگ آمیزی خانه به صورت شسته یا با رنگ های نامنظم پررنگ و کم رنگ، ابتدا باید رنگ زمینه داشته باشید. وقتی رنگ هنوز خشک نشد، با یک تکه پارچه تمیز یا آغشته به تینر روی قسمت‌هایی که می‌خواهید رنگ کنید – طبق الگویی که در ذهن دارید.

قارچ

با اسفنج هم می توانید این کار را انجام دهید، با این تفاوت که بعد از رنگ آمیزی کامل دیوار با یک دست، وقتی رنگ هنوز خشک نشده است، تمام دیوار را با اسفنج رنگ کنید تا هاله رنگی روی دیوارتان باشد.

اگر ترجیح می دهید رنگ ها با هم ترکیب شوند و محو شوند، این تکنیک را با تکنیک قبلی ترکیب کنید. در غیر این صورت، خطوط کمی تیزتر خواهند شد.

روش دیگر استفاده از اسفنج این است که پس از کشیدن یک لایه رنگ روی دیوار، صبر کنید تا رنگ خشک شود، سپس دیوار را با یک لایه رنگ متفاوت یا حتی متضاد رنگ کنید و زمانی که هنوز خشک است از ترفند اسفنج استفاده کنید.

باز هم برای ایجاد طرحی متفاوت می توانید به جای اسفنج از یک تکه پارچه قدیمی استفاده کنید. تفاوت اسفنج با پارچه قدیمی در این است که خطوط و نقش هایی که اسفنج روی دیوار می کشد به دلیل سختی تمیز و مرتب خواهد بود اما با پارچه قدیمی باعث ایجاد نقش نامنظم روی دیوار می شود.

منحنی های مواج

دیوار را با رنگ دلخواه خود رنگ کنید و با یک تکه پارچه از بالا به پایین موج بکشید و همین کار را با کمی فاصله تکرار کنید.

شما می توانید این کار را با دو رنگ مختلف مانند تکنیک اسفنج انجام دهید.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شوند. اگرچه استفاده از کاغذ دیواری طبیعتا زیباتر خواهد بود. اما با کمی دقت، حوصله و سلیقه می توانید دیوار خود را با کاغذ روزنامه یا کاغذ کادو کاغذدیواری کنید.

البته اگر قصد استفاده از این روش را دارید، بهتر است تنها یک دیوار را انتخاب کنید. زیرا طاقت فرسا خواهد بود. باید کاغذها را یکی یکی روی دیوار کنار هم یا روی هم بچسبانید. حتی می توانید از چندین الگوی بسته بندی کادو استفاده کنید و آنها را برای ایجاد یک الگوی جدید ترکیب کنید.

برای چسباندن کاغذها به دیوار از چسب چوب استفاده کنید. چسب چوب پس از خشک شدن بی رنگ می شود. بنابراین می توانید علاوه بر چسباندن پشت کاغذها، چسب چوب نیز به آن ها بزنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشند.

از این روش می توانید برای رنگ آمیزی داخل کابینت، دیوار داخلی قفسه کتاب، دیوار بالای تخت و حتی میزها و کشوهای قدیمی استفاده کنید.

پارچه

یکی از راه های ارزان و ساده برای تغییر رنگ خانه، استفاده از پارچه ای به اندازه یک دیوار است. مخصوصاً برای جاهایی مانند پشت تخت، پشت مبل یا پشت قفسه مناسب است.

البته شاید این روش رنگ آمیزی محسوب نشود اما به هر حال رنگ دیوارها را تغییر می دهد!

امتیاز شما برای این پست