هزینه بیمه زائران اربعین امسال اعلام شد


زائران اربعین امسال برای ثبت نام در سامانه سماح باید 35 هزار تومان به عنوان حق بیمه پرداخت کنند. این میزان نسبت به سال گذشته دو برابر شده است که رئیس ستاد اربعین می گوید: خدمات بیمه ای نسبت به سال گذشته 70 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، ثبت نام در سامانه سماحاین شرط حضور در زیارت اربعین است. ثبت نام زائران اربعین سال 1402 نیز از فردا سوم مردادماه در این سامانه آغاز می شود.

امید کوثری، مدیرعامل ستاد اربعین می گوید: «شرط وام گرفته شده از اربعین و حتی اخذ پاسپورت زیارتی ویژگی اربعین ثبت نام در سامانه سماح است.

ثبت نام در سامانه سماح پرداخت بیمه پس از درج اطلاعات گذرنامه می باشد. سیدمجد میراحمدی رئیس ستاد اربعین می گوید: مبلغ بیمه هر زائر در اربعین 35 هزار تومان است.

این مبلغ در سال گذشته به دلیل پیش بینی افزایش تردد زائران 18 هزار تومان بود. اما امسال این میزان دو برابر شده و به گفته رئیس ستاد اربعین، خدمات ارائه شده توسط بیمه گر اربعین به زائران امسال نسبت به سال گذشته 70 درصد افزایش داشته است.

به گزارش فارس، بر اساس برنامه ریزی ستاد اربعین امسال مرزهای مهران، شلمچه، چذابه، خسروی، تمرچین و باشماق برای تردد زائران باز می شود. در ایام اربعین امسال مرز خسروی و تمرچین به صورت شبانه روزی فعالیت می کند. سال گذشته حوالی ساعت 19 این دو مرز بسته شده بود و زائرانی که پس از این ساعت وارد مرز می شدند می توانستند ساعت 6 صبح با بازگشایی مرز از مرز عبور کنند.