هنگ کنگ یک گروه ویژه برای توسعه وب 3.0 تشکیل داد


بر اساس این بیانیه، این کارگروه در مورد توسعه “پایدار و مسئولانه” وب 3.0 (Web3) در هنگ کنگ مشاوره خواهد داد.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، به عنوان بخشی از تعهد هنگ کنگ به استقبال از “مگاترند” توسعه وب 3.0، گروه متنوعی از نمایندگان صنعت و دولت برای نظارت بر پیشرفت وب 3.0 در منطقه تشکیل شده است.

بر اساس بیانیه ای که در 30 ژوئن منتشر شد، دولت هنگ کنگ یک کارگروه متشکل از 15 عضو جامعه صنعتی و 11 مقام دولتی کلیدی برای نظارت بر توسعه وب 3.0 و به طور خاص بر ارتقای رشد آن و همچنین تمرکز بر روحیه ایجاد کرده است.

در این بیانیه آمده است:

وزارت دارایی در بودجه 2023-2024 اعلام کرد که یک کارگروه برای ارائه مشاوره در مورد توسعه پایدار و مسئولانه وب 3.0 در هنگ کنگ تشکیل خواهد شد.

پل چان، وزیر دارایی هنگ کنگ، گفت که کار این گروه اهداف کشور از جمله پیشرو بودن در وب 3.0 را تسهیل می کند.

او بیان کرد:

هنگ کنگ سعی خواهد کرد مدل های کاربردی جدیدی ایجاد کند تا در تحقیق و توسعه نوآورانه پیشرو باشد و به دنبال جذب شرکت ها و استعدادهای پیشرو در این زمینه برای ایجاد یک اکوسیستم پویا خواهد بود.

چان همچنین اضافه کرد:

گروهی از رهبران و متخصصان در زمینه های مربوطه خود را گرد هم می آورد و من معتقدم توصیه های ارزشمند آنها به هنگ کنگ کمک می کند تا به هاب وب 3.0 تبدیل شود.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که بازار به سیاست دولت هنگ کنگ در مورد توسعه دارایی های مجازی که در اکتبر 2022 منتشر شد، “پاسخ مثبت” داده است.

در 20 مارس سال جاری، وب سایت کوین تلگراف گزارش داد که از زمان انتشار این بیانیه، بیش از 80 شرکت فعال در زمینه دارایی های مجازی به “حضور در هنگ کنگ” ابراز علاقه کرده اند.

دولت هنگ کنگ اخیرا این منطقه را به مکانی جذاب برای شرکت های رمزنگاری تبدیل کرده است.

در 10 ژوئن، جانی نگ، یکی از اعضای شورای قانونگذاری هنگ کنگ، در توییتر از “تمام پلتفرم های تجارت دارایی مجازی جهانی” دعوت کرد تا به هنگ کنگ بیایند و برای مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی درخواست دهند.

او به طور خاص به کوین بیس اشاره کرد زیرا چند روز قبل از آن در 6 ژوئن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یک پرونده حقوقی را علیه صرافی ارز دیجیتال تشکیل داد.

این امر پس از آن صورت می گیرد که کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) در 23 می اعلام کرد که به زودی به پلتفرم های دارای مجوز اجازه ارائه خدمات به سرمایه گذاران غیرتجاری را می دهد.

اپراتورهای پلتفرم های معاملات دارایی مجازی که مایل به پیروی از دستورالعمل های پیشنهادی SFC هستند، می توانند برای دریافت مجوز اقدام کنند.