پرداخت وام 20 میلیونی مستمری بگیران تامین اجتماعی آغاز شد • مجله زاداب زهدان


به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، ثبت نام مستمری بگیران (مستمری بگیران) متقاضی دریافت تسهیلات از طریق سهمیه های اعلامی از سوی سازمان تامین اجتماعی در مراجع ذیربط اعم از مراکز بازنشستگی استانی و بالاتر انجام شده است. با معرفی متقاضیان واجد شرایط به بانک رفاه کارگران، فرآیند پرداخت آغاز شده است، این تسهیلات از خرداد ماه سال جاری آغاز و در تیرماه سال جاری به حساب متقاضیان واریز می شود.

بر اساس این گزارش، این تسهیلات به صورت غیرحضوری با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 24 ماهه بدون اخذ ضامن و تنها با صدور گواهی کسر حق بیمه از سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود.

من گزارش میدم اخبار تامین اجتماعیمیرهاشم موسوی در گفتگو با مهر از توزیع 11 هزار و 500 میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان خبر داد و افزود: این اعتبار در قالب 200 طرح سلامت محور و درمانی در کشور اجرا می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی با بیان اینکه مناطق محروم و کمتر برخوردار در اولویت خدمات این سازمان است، گفت: گیلان یکی از محورها و مناطق اصلی توسعه خدمات درمانی تامین اجتماعی است.

موسوی با اشاره به سفر دو روزه خود به گیلان افزود: تحقیقات میدانی و رصد مشکلات، کاستی ها و چالش های استان گیلان در حوزه درمان و سایر خدمات مورد توجه قرار گرفته است.

وی از راه اندازی درمانگاه منجیل در سه ماه آینده خبر داد و افزود: مصوبات سفر به گیلان طبقه بندی، پیگیری و اجرا می شود.

مدیرعامل تامین اجتماعی بر لزوم فعال سازی ظرفیت های اقتصادی و ایجاد اشتغال در صنایع مرتبط با این سازمان در گیلان تاکید کرد و افزود: ستادی برای حل مشکلات صنایع مرتبط با تامین اجتماعی گیلان با تفویض اختیارات تشکیل شده است. یکی از معاونان این سازمان.

موسوی با تاکید بر رفع موانع بر سر راه تولید و اشتغال گفت: تسهیل در پرداخت اقساطی حق بیمه معوقه کارفرمایان در تامین اجتماعی مورد تاکید است.

وی از بخشودگی 50 تا 100 درصدی جرایم بیمه ای در واحدهای تولیدی خبر داد و افزود: این طرح های حمایتی در راستای فعال سازی و توسعه تولید و اشتغال اجرا می شود.

مدیر اجرایی تامین اجتماعی از پرداخت وام تامین اجتماعی وی از 40 هزار مستمری بگیر کشور خبر داد و گفت: این طرح از روز شنبه در سراسر کشور اجرا می شود و مبلغ آن از 12 میلیون تومان به 20 میلیون تومان افزایش یافته است.

ثبت نام وام قرض الحسنه تامین اجتماعی تا پایان خرداد ادامه دارد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ثبت نام وام 20 میلیون تومانی مستمری بگیران از امروز (شنبه 7 خرداد) آغاز شد و تا 10 خرداد ادامه دارد و متقاضیان این تسهیلات نیازی به ضامن ندارند.

میرهاشم موسوی پرداخت به موقع مستمری ها، توسعه خدمات درمانی، تسهیل در ارائه این خدمات و توجه به مسائل معیشتی و رفاهی مستمری بگیران و مستمری بگیران را از اولویت های اصلی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد و افزود: مبلغ مستمری بگیران وام تامین اجتماعی از 12 میلیون تومان در سال گذشته به 20 میلیون تومان افزایش یافت و در ماه جاری از 27 تا پایان خردادماه ثبت نام از متقاضیان امداد انجام می شود.

وی ادامه داد: پس از تکمیل این مرحله و شناسایی 40 هزار واجد شرایط، در آستانه دهه مبارک امامت و ولایت، پرداخت مرحله اول وام قرض الحسنه مستمری بگیران در دستور کار قرار گرفته است.

موسوی افزود: در این مرحله مستمری بگیران و مستمری بگیران می توانند با مراجعه به مراکز مستمری بگیران سراسر کشور در این تسهیلات ثبت نام کنند. برای اخذ تسهیلات مذکور نیازی به ضامن نیست و این وام با توافق سازمان تامین اجتماعی و بانک اجتماعی کارگران در قالب وام به مستمری بگیران و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود.

پس از ثبت نام تمامی مراحل احراز شرایط متقاضیان و پرداخت این تسهیلات به صورت غیرحضوری انجام می شود و مستمری بگیران نیازی به مراجعه به شعب بانک و تامین اجتماعی ندارند.

شرایط درخواست تامین اجتماعی

بر اساس این گزارش، داشتن تلفن همراه، نداشتن سابقه چک برگشتی، نداشتن بدهی معوق به سیستم بانکی، عدم استفاده از خدمات مشابه بانک رفاه در دو سال اخیر و داشتن سن 18 تا 77 سال به عنوان داشتن حساب در بانک رفاه با حداقل 100000 تومان موجودی شرایط اخذ این تسهیلات می باشد.

در صورت احراز این شرایط، متقاضیان در این مرحله می توانند ثبت نام خود را از طریق مراکز بازنشستگی نهایی کنند و نیازی به مراجعه حضوری به بانک و سازمان تامین اجتماعی ندارند و در صورت داشتن شرایط، مبلغ تسهیلات واریز می شود. به حساب بازنشستگان

مدت بهره و بازپرداخت

بازپرداخت این تسهیلات 2 ساله به صورت وام با کارمزد چهار درصد می باشد.