پشتیبانی بیت کوین راه را برای رشد Ave، Arbitrum و Maker هموار کرد


قیمت بیت کوین به محدوده قبلی خود بازگشته است. این احتمالاً فرصت های صعودی را برای قیمت های UNI، ARB، AAVE و MKR ایجاد می کند.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین پس از پیروزی قانونی ریپل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در 13 جولای، سعی کرد از روند کسل کننده خود خارج شود و به قیمت های بالاتری برسد، اما این حرکت زیاد دوام نیاورد. فروشندگان در 14 جولای قیمت را به محدوده قبلی خود بازگرداندند که نشان می دهد هنوز در سطوح بالاتر فعال هستند. با این حال، نکته مثبت در اینجا این است که گاوها قیمت را بالاتر از سطح 30000 دلار نگه داشتند.

انتظار می‌رود که ناظران بازار درخواست‌های مختلف را برای ایجاد صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) از نزدیک زیر نظر داشته باشند که یکی از برجسته‌ترین آنها BlackRock است. جالب اینجاست که به گفته اریک بالچوناس و جیمز سیفارت از بلومبرگ اینتلیجنس، تنها یک مورد از 550 درخواست ETF از سوی بلک راک رد شد.

اگرچه قیمت بیت کوین تثبیت شده است و به انگیزه های بیشتری برای رشد نیاز دارد، چندین آلتکوین خرید خوبی داشته اند. این امر باعث شده است که تسلط بر بازار بیت کوین به زیر 50 درصد برسد که نشان می دهد تمرکز معامله گران در کوتاه مدت به آلت کوین ها معطوف شده است.

آیا بیت کوین می تواند در کوتاه مدت شروع به رشد کند یا در محدوده قیمت فعلی خود به نوسانات ادامه خواهد داد؟ کدام آلتکوین ها عملکرد خوبی دارند و در نمودارها قوی به نظر می رسند؟ بیایید نگاهی به نمودار پنج ارز برتری بیندازیم که معامله گران ممکن است در روزهای آینده تماشا کنند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در 13 ژوئیه بالای 31000 دلار بسته شد، اما به زودی متوجه شدیم که این یک تله گاو نر بود زیرا خرس ها قیمت را در 14 جولای به زیر این محدوده بازگرداندند. این نشان می دهد که فروشندگان به شدت از منطقه 31000 تا 32400 دلاری دفاع می کنند.

عملکرد قیمت در چند روز گذشته یک واگرایی نزولی در شاخص قدرت نسبی (شاخص RSI) ایجاد کرده است که نشان دهنده ضعف حرکت صعودی است. خرس ها قصد دارند قیمت را به زیر میانگین متحرک 20 روزه 30187 دلار برسانند تا در بازار برتری پیدا کنند. اگر آنها در این امر موفق شوند، جفت BTC/USDT می تواند به SMA 50 روزه خود در 28631 دلار سقوط کند.

بر اساس تجزیه و تحلیل بیت کوین، اگر گاوها بخواهند این کاهش قیمت را متوقف کنند، باید به سرعت قیمت را افزایش دهند و آن را بالای سطح 31000 دلار نگه دارند. در این صورت، جفت می تواند به سمت 32400 دلار حرکت کند. قیمت بالاتر از این مقاومت را بشکند و ببندد. اگر مقاومت قابل توجهی بین آنها وجود نداشته باشد، راه را برای حرکت به سمت 40000 دلار هموار کنید.

جفت ارز BTC/USDT کمتر از میانگین متحرک خود در نمودار 4 ساعته است که نشان می دهد تقاضا در سطوح بالاتر ضعیف شده است. اگر خرس ها بخواهند یک اصلاح عمیق را شروع کنند، باید به زیر 29500 دلار برسند و آن را در این قسمت نگه دارند. در این صورت، این جفت ارز می تواند تا 27500 دلار سقوط کند.

اگر گاوها بخواهند حرکتی صعودی داشته باشند باید قیمت را بالاتر از سطح 31000 دلار نگه دارند در این صورت جفت می تواند به سمت 32400 دلار حرکت کند. این سطح به پشتیبانی تبدیل می شوند. در این صورت، بیت کوین می تواند تا 40000 دلار افزایش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت Uniswap

Uniswap طی عقب نشینی های خود در EMA 20 روزه در قیمت 41.5 دلار پشتیبانی شد که نشان دهنده احساسات مثبت معامله گرانی است که آنها را در پایین خرید می کنند.

تجزیه و تحلیل UniSwap نشان می دهد که گاوها در تلاش برای خرید با این کاهش قیمت و انتقال قیمت به بالای سطح مقاومت 16.6 دلار هستند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز UNI/USDT می تواند به 50.6 دلار برسد. این سطح می تواند دوباره به عنوان مقاومت قوی عمل کند، اما اگر گاوها بیش از حد عقب ننشینند، جفت می تواند 70.6 دلار را نیز ببیند.

یک سطح پشتیبانی مهم که در یک حرکت نزولی باید مراقب آن بود، متحرک نمایی 20 روزه است. شکستن و بسته شدن قیمت به زیر این سطح نشان می دهد که خرس ها دوباره وارد بازی شده اند. در این حالت، این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه در 5 دلار و سپس به حمایت مهم خود در 72.4 دلار سقوط کند.

اصلاح قیمت در نمودار 4 ساعته به میانگین متحرک 20 روزه رسید. این اولین پشتیبانی مهم نظارتی است. اگر قیمت این سطح را از دست ندهد، UniSwap می تواند مقاومت خود را در بالای هزینه ها در 17.6 دلار دوباره آزمایش کند. اگر قیمت بالاتر از این سطح باشد، این جفت ارز می تواند به سمت خط مقاومت کانال صعودی خود حرکت کند.

اما از سوی دیگر، اگر قیمت متحرک نمایی 20 روزه خود را از دست بدهد، می دانیم که معامله گران کوتاه مدت احتمالاً سود خود را گرفته اند. این می تواند قیمت را به سمت خط حمایت کانال آن سوق دهد. اگر این سطح نقض شود، جفت ارز UNI/USDT ممکن است به 08.5 دلار سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت آربیتراژ

آربیتروم (ARB) الگوی مثلث متقارن خود را در 15 جولای شکست و قیمت بالای آن بسته شد، که نشان می دهد گاوها بر خرس ها غلبه کرده اند.

افزایش شیب متحرک نمایی 20 روزه در 16.1 دلار و ورود RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می دهد که ارزان ترین راه برای حرکت به سمت بالا است. ما شاهد مقاومت جانبی در 1.36 دلار هستیم، اما اگر قیمت از این سطح بشکند، جفت ارز ARB/USDT می تواند به سمت 1.50 دلار حرکت کند. این سطح می تواند دوباره برای گاوها چالشی باشد، اما در صورت شکستن آن، افزایش قیمت می تواند تا 1.70 دلار ادامه یابد.

از نظر تحلیل آربیتراژ می توان گفت که در صورت کاهش قیمت و سقوط به زیر خط حمایتی مثلثی، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت لغو خواهد شد. این می تواند گاوهای زیادی را به دام بیاندازد و باعث شود شارپ به سطح 0.90 دلار سقوط کند.

در نمودار 4 ساعته، گاوها با موفقیت سطح شکست الگوی مثلث متقارن را آزمایش کردند که نشان می‌دهد سطوح پایین‌تر خریداران را جذب کرده‌اند. گاوها در تلاشند تا قدرت خود را در بازار تثبیت کنند و سعی دارند به سطح 36.1 دلار برسند. اگر آنها در این امر موفق شوند، ممکن است قیمت افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت به زیر سطح فعلی یا سطح 36.1 دلار برسد، گاوها دوباره سعی می‌کنند این جفت را به داخل مثلث بکشند. اگر آنها موفق شوند، متوجه می شویم که شکست اخیر احتمالاً یک تله گاو نر است. در این حالت، این جفت ارز می تواند به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه و بیشتر به سمت خط حمایت مثلث سقوط کند.

تحلیل قیمت گندم

در 3 جولای، Aave الگوی کانال نزولی خود را شکست و قیمت بالای خط مقاومت بسته شد. گاوها با موفقیت دو بار در 6 ژوئیه و بار دیگر در 10 جولای به این سطح اصلاحی بازگشتند. این نشان می دهد که گاوها این مقاومت را به حمایت تبدیل کرده اند.

حرکت صعودی متحرک نمایی 20 روزه در 72 دلار و حرکت RSI در ناحیه مثبت نشان می دهد که گاوها کنترل را به دست گرفته اند. اگر قیمت بالاتر از سطح فعلی افزایش یابد یا میانگین متحرک 20 روزه خود را مجدداً آزمایش کند، احتمال افزایش قیمت بالای 50.84 دلار وجود دارد. در این صورت، جفت ارز AAVE/USDT ممکن است تا 95 دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت میانگین متحرک نمایی 20 روزه را از دست بدهد و زیر آن بسته شود، نشان دهنده این است که گاوها ممکن است قدرت خود را از دست داده باشند. در این حالت، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند قیمت را به کانال نزولی برگردانند.

در نمودار 4 ساعته، می توان دید که گاوها قیمت را بالاتر از مقاومت سربار در 50.84 دلار گرفتند، اما نتوانستند شکست را حفظ کنند. Bears دارایی ها را در سطوح بالاتر فروخت و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه رساند.

هر دو میانگین متحرک کاهش یافته اند و RSI نزدیک به منطقه میانی است، به این معنی که عرضه و تقاضا در تعادل هستند.

در تحلیل آوا می توان گفت که اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه خود بسته شود، ممکن است اهرم قدرت به نفع خرس ها تغییر کند. در این صورت، این جفت ارز می تواند تا 68 دلار کاهش یابد. اگر گاوها قیمت را بالاتر از سطح 50.84 دلار نگه دارند، دست بالا را در بازار به دست خواهند آورد.

تجزیه و تحلیل قیمت تولید کننده

در 2 جولای، Maker خط روند نزولی خود را به سمت صعود شکست و در 14 جولای با موفقیت به این سطح بازگشت. بهبود قیمت از این حمایت نشان دهنده تقاضای بالا در سطوح پایین تر است.

شیب مثبت متحرک نمایی 20 روزه در 878 دلار و حرکت RSI در ناحیه مثبت نشان می دهد که گاوها کنترل را به دست گرفته اند. خریداران سعی خواهند کرد روند صعودی را از سر بگیرند اما ممکن است با مقاومت قوی نزدیک به 1100 دلار روبرو شوند. اگر گاوها این مانع را بشکنند، جفت ارز MKR/USDT می تواند تا 1200 دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر سطح 1080 دلار برگردد، نشان می دهد که خرس ها همچنان در رالی فروش می کنند. در این صورت، این جفت ارز ممکن است به سمت میانگین متحرک 20 روزه خود سقوط کند. شکستن این سطح نشان می دهد که خرس ها در تلاش برای بازگشت به میدان هستند.

نمودار سازنده 4 ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت فشار داده اند که می تواند نشان دهنده پایان یک اصلاح کوتاه مدت باشد. ممکن است قیمت دوباره به این مقاومت بازگردد. این مقاومت یک سطح مهم برای نظارت است.

عقب نشینی قوی به این سطح نشان می دهد که گاوها مقاومت را به حمایت تبدیل کرده اند. این احتمال شکستن 1080 دلار را افزایش می دهد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک خود سقوط کند، این چشم انداز صعودی در کوتاه مدت باطل می شود. این می تواند جفت MKR/USDT را به 831 دلار برساند.