چه ارتفاعی برای نصب ساعت دیواری مناسب است؟


ساعت دیواری مانند یک نقطه کانونی در خانه شماست که جدا از اینکه چشم هر مهمان را به خود جلب می کند، در طول روز بارها به آن نگاه کرده و ساعت را چک می کنید. آیا منطقی است که سر خود را طوری کج کنید که انگار به آسمان نگاه می کنید؟

قطعاً نه مانند هر وسیله دیگری، ساعت دیواری را باید در ارتفاع مناسب و استاندارد قرار داد تا هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملی به دکور شما تناسب داشته باشد تا از هر نقطه به راحتی قابل مشاهده باشد. در این مقاله ارتفاع مناسب برای نصب ساعت دیواری را توضیح می دهیم.

ارتفاع ساعت دیواری

به عنوان یک قانون کلی، مرکز ساعت دیواری شما باید 152 تا 156 سانتی متر از سطح زمین و بلندتر از آن باشد. همچنین اگر می خواهید فاصله از سقف را در نظر بگیرید می توانید اندازه 23 سانتی متر از سقف را در نظر بگیرید.

همچنین برای دانستن ارتفاع ساعت دیواری، روش ساده‌تر این است که ارتفاع ساعت دیواری را طوری درآورید که فردی با قد متوسط ​​با مرکز ساعت هم سطح چشم باشد. این بدان معناست که او می تواند ساعت را مستقیماً بدون خم کردن سر بخواند.

ارتفاع مناسب ساعت دیواری در خانه های با سقف بلند

اگر خانه شما سقف بلندی دارد باید بدانید که ارتفاع مناسب برای شما با خانه های معمولی متفاوت است و بهتر است ساعت را در ارتفاع بالاتری نصب کنید تا ظاهری متعادل در دکوراسیون شما داشته باشد. معمولا در خانه هایی با سقف بلند 165 سانتی متر از زمین ارتفاع استاندارد در نظر گرفته می شود.

ارتفاع نصب ساعت دیواری در سقف های کاذب

اگر در خانه خود سقف های کاذب دارید، باید در نظر داشته باشید که ارتفاع آن ها با توجه به نوع دکوراسیون شما تعیین می شود. معمولاً اندازه سقف های کاذب با سقف های معمولی تفاوت چندانی ندارد و برای ساعت دیواری نیازی به استفاده از ارتفاع های خیلی زیاد یا کم نیست، بنابراین می توانید ساعت را در هر ارتفاعی که مناسب تر به نظر می رسد نصب کنید.

مهمترین نکات در مورد ارتفاع ساعت دیواری

برای نصب ساعت دیواری در ارتفاع صحیح، نکات زیر را حتما رعایت کنید:

مبلمان

اگر مبلمان یا مبل های بلند دارید، ممکن است لازم باشد ارتفاع ساعت دیواری را بیشتر در نظر بگیرید تا با دکوراسیون خانه هماهنگی بیشتری داشته باشد. همچنین با توجه به اینکه ارتفاع مبلمان زیاد است، ارتفاع ساعت باید به گونه ای باشد که از تمام قسمت های خانه دیده شود.

سلیقه شخصی

در هر صورت معماری و طراحی داخلی نوعی هنر است، لطفا از قوانین برای ایجاد تعادل در دکوراسیون خود استفاده کنید، اما به یاد داشته باشید که شخصیت و سلیقه شما با دکور منزل شما مورد قضاوت قرار می گیرد. پس برای ارتفاع ساعت دیواری، سایز متناسب با دکور و سلیقه خود را انتخاب کنید و زیاد به اصول و قوانین خاصی در این زمینه پایبند نباشید.

محل نصب

قبل از سوراخ کردن محل نصب، از نوار، یک الگو یا خودکار برای علامت گذاری ارتفاع مورد نظر روی دیوار استفاده کنید. این به شما این امکان را می دهد که قبل از نصب ساعت در ارتفاع مورد نظر، ساعت را در این نقطه تجسم کنید.

اندازه ساعت را در نظر بگیرید

یکی از مواردی که معمولا در تعیین ارتفاع ساعت دیواری نادیده گرفته می شود، اندازه خود ساعت دیواری است. اگر ساعت شما بزرگ است، باید بدانید که ساعت های بزرگتر را می توان کمی بلندتر از ساعت های معمولی در نظر گرفت تا ظاهر متعادل تری در دکوراسیون منزل شما داشته باشد.

با استفاده از آونگ یا آونگ

اگر ساعت شما دارای ویژگی های اضافی مانند آونگ یا سایر تزئینات آویزان است، مطمئن شوید که فضای کافی در زیر آن وجود دارد تا به قسمت های دیگر خانه مانند کاناپه برخورد نکند.

خلاصه و نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی استانداردهای مناسب برای نصب ارتفاع ساعت دیواری پرداختیم. و مهم ترین نکاتی را که در این زمینه باید رعایت کنید را برایتان شرح داده ایم. پیشنهاد ما خرید زیباترین و شیک ترین مدل هاست ساعت به فروشگاه اینترنتی آلنس که یکی از برندهای قوی و پرطرفدار در ساخت ساعت دیواری است مراجعه کنید و از مزایای خرید مستقیم از تولید کننده و خرید اینترنتی بهره ببرید. به طور خلاصه، اگر ساعت را در ارتفاعی نصب می کنید که از تمام قسمت های خانه به راحتی دیده می شود، سعی کنید با دکوراسیون شما هماهنگ باشد و زیاد به سقف نزدیک نشود.