چگونه می توانم تور اروپا را بدون ضمانت بازگشت رزرو کنم؟


اگر قصد سفر به اروپا را دارید، رزرو تور گروهی شانس شما را برای گرفتن ویزا افزایش می دهد. اما برای رزرو تور گروهی اروپا نیاز به ارائه ضمانت نامه رفت و برگشت به آژانس مسافرتی دارید. با این ضمانت، شما متعهد می شوید که پس از پایان اعتبار ویزا به کشور خود بازگردید. همچنین به عنوان مدرکی برای اثبات توانایی های مالی شما استفاده می شود. در واقع اگر به کشور برنگردید اعتماد آژانس مسافرتی به سفارت از بین می رود. آژانس ها برای جلوگیری از این مشکل یا جبران خسارت باید ضمانت بازگشت دریافت کنند.

انواع گارانتی بازگشت از تور اروپا

ضمانت بازگشت از تور اروپا به چند روش مختلف قابل ارائه است. در اینجا چند نوع متداول ضمانت بازگشت پول آورده شده است:

  • وجه نقد، سکه و ارز: این نوع ضمانت بازگشت به معنای ارائه مقداری پول نقد، سکه یا ارز به عنوان تضمین برای پرداخت هزینه های بازگشت به کشور مبدا پس از سفر است. این مبالغ معمولا در قراردادها مشخص می شود و در صورت عدم مراجعه مسافر از مبلغ مورد نظر استفاده می شود.
  • مسدود کردن پول در حساب بانکی: در این صورت مسافر مبلغ مشخصی را در حساب بانکی خود مسدود می کند تا به عنوان ضمانت بازگشت استفاده شود. این مبلغ در اختیار مسافر نخواهد بود و در صورت عدم بازگشت از آن استفاده می شود.
  • سند مالکیت: در برخی موارد مسافر می تواند سند مالکیت یا حتی سند وسیله نقلیه ای را که در کشور مبدا در اختیار دارد به عنوان ضمانت بازگشت ارائه کند. این سند می تواند به عنوان ضمانت بازگشت مسافر و یا پرداخت هزینه های برگشت مورد استفاده قرار گیرد.

فرآیند ارائه تضمین بازگشت سفر

در ابتدا آژانس مسافرتی مبلغ ضمانت نامه را اعلام و در قرارداد ذکر می کند. در صورت تایید، مسافر باید هزینه پرواز و هتل را بپردازد. سپس مراحل تهیه مدارک و انگشت نگاری در سفارت آغاز می شود. پس از انجام این مراحل، تقریباً یک هفته قبل از سفر، آژانس مسافرتی باید گارانتی آژانس مسافرتی را ارائه دهد. در صورت عدم ارائه گارانتی، پرداخت هزینه رزرو هتل و پرواز لغو می شود.

ضمانت بازگشت وجه چقدر است؟

ابتدا مسافر 50 درصد ارز مورد نیاز را تامین می کند. سپس مدارک خود را تشکیل می دهد و از او اثر انگشت می گیرد. اگر مسافر متاهل و دارای فرزند باشد باید 800 میلیون تومان برای سفر به فرانسه و 500 میلیون تومان برای سوئیس ضمانت کند. ضمناً افراد متاهل و بدون فرزند باید برای سفر به فرانسه 1 میلیارد تومان و برای سوئیس 500 میلیون تومان ضمانت کنند.

اگر تنها یکی از زوجین بخواهد تور فرانسه و سوئیس را رزرو کند باید مبلغی بین 800 میلیون تومان تا یک میلیارد تومان به عنوان ضمانت ارائه کند. افراد مجرد و متاهل می توانند سند معتبری مانند خانه یا ماشین حداقل 1 میلیارد تومان ارائه دهند. اگر مسافر انفرادی سند نداشته باشد باید به همان مبلغ چک ارائه کند. همچنین امکان انسداد وجه نقد در بانک به جای ارائه چک یا سند وجود دارد.

برای ارائه سند، مسافر باید 10 درصد ارزش سند را نقداً به بانک پرداخت کند. این مبلغ 10 درصد به همراه اصل مدرک در بازگشت از سفر به مسافر مسترد می شود و صرف امور بانکی و ارزیابی اسناد می شود.

آیا امکان رزرو تور اروپا بدون ضمانت بازگشت وجود دارد؟

برای تورهای انفرادی، مسافران معمولاً نیازی به ارائه ضمانت بازگشت ندارند. تورهای انفرادی در بیشتر موارد به صورت خصوصی و بر اساس درخواست شخصی مسافر برگزار می شود که در این صورت آژانس مسافرتی مجبور نیست بازگشت مسافر را تضمین کند.

بهترین راه برای رزرو تور اروپا

آژانس های مسافرتی معمولا با سفارت کشور مقصد برای اعطای ویزا سهمیه دارند. این سهمیه در تورهای گروهی استفاده می شود. به همین دلیل اخذ ویزای اروپا برای مسافران گروهی آسانتر است. یکی از شرکت هایی که تورهای گروهی اروپا را ارائه می دهد نهال گشت است. این شرکت حتی فرآیند رزرو این تور را آسان کرده و تمامی مراحل اخذ ویزا کشورهای اروپایی را برای شما انجام می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نهال گشت می توانید با شماره 02633143000 تماس بگیرید و یا به سایت nahalgasht.com مراجعه کنید.

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر