چین بزرگترین بازار بایننس است


چین بزرگترین بازار برای صرافی بایننس است که ۲۰ درصد از حجم معاملات جهانی این صرافی را به خود اختصاص داده است. 

به گزارش والکس و به نقل از coindesk، وال استریت ژورنال به تازگی در گزارشی تحقیقی اعلام کرده است که چین علی‌رغم ایجاد ممنوعیت در معاملات ارزهای دیجیتال، همچنان بزرگ‌ترین بازار برای صرافی بایننس است. کشورهای کره جنوبی، ترکیه، ویتنام و سپس جزایر ویرجین بریتانیا رتبه‌های بعدی را در اختیار دارند.

حجم معاملات کاربران چینی در بایننس فقط در یک ماه به بیش از ۹۰ میلیارد دلار رسیده است و اکنون حدود ۹۰۰ هزار کاربر در این کشور از بایننس به روش‌های مختلف استفاده می‌کنند. معمولا معامله‌گران مستقر در چین با ترکیبی از یک وی‌پی‌ان خصوصی و یک برنامه اقامت دیجیتال، محدودیت‌های جغرافیایی را دور می‌زنند و سپس با ارائه اسناد هویتی جعلی و دستکاری آدرس‌های بانکی موفق می‌شوند که در بایننس هویت خود را تایید کنند.

بایننس هم توانسته با هدایت کاربران از طریق سایت‌هایی با دامنه‌های چینی محدودیت‌های این کشور را دور بزند.

داده‌های وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که چین یک بازار آتی ۸۰.۶ میلیارد دلاری و یک بازار نقدی ۹.۴ میلیارد دلاری برای بایننس است. کره جنوبی ۵۶.۹ میلیارد دلار حجم معاملات آتی و ۱.۳۹ میلیارد دلار به صورت نقدی ارائه می‌دهد و جزایر ویرجین بریتانیا هم ۱۲.۸۲ میلیارد دلار حجم نقدی و ۵ میلیارد دلار حجم معاملات آتی را در اختیار دارد.

طبق داده‌های منتشر شده ظاهرا ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها نتوانسته کاربران چینی را متوقف کند و آن‌ها به روش خود ارزهای دیجیتال را معامله می‌کنند. هنوز مشخص نیست که مقامات چینی چه واکنشی به این خبر خواهند داشت اما چیزی که روشن شد پیروزی بایننس در این بازی بود.