کارت سوخت موتور سیکلت مگ ایده آل است


یکی از کارهایی که این روزها با محدودیت بنزین تمام رانندگان ملزم به انجام آن هستند، استفاده از کارت سوخت است. یکی از دلایل سهمیه بندی بنزین و استفاده از کارت سوخت، جلوگیری از قاچاق آن به کشورهای دیگر است. به گفته مسئولان، استفاده از کارت سوخت در این مدت بسیار کاربردی شده است.

در حال حاضر اکثر کشورهای پیشرفته از کارت سوخت استفاده می کنند و چند سالی است که در کشور ما برای خودرو و موتورسیکلت استفاده می شود.

محتوا (نمایش)

برای موتور صفر کارت سوخت بگیرید

موتورسیکلت های جدید دارای کارت سوخت موتور سیکلت هستند و برای تهیه آن کافیست با شناسنامه و موتور سیکلت خود به یکی از دفاتر پست مراجعه کنید.

از طریق مشاوره حضوری

اگر به تازگی صاحب موتورسیکلت شده اید و می خواهید کارت سوخت موتور سیکلت بگیرید، باید مدارک لازم مانند سند موتور سیکلت، کارت ملی، شناسنامه، شناسنامه و کلیه مدارک موتورسیکلت خود را به یکی از دفاتر خدمات سوخت هوشمند بیاورید یا مراجعه کنید. و برای کارت سوخت موتور سیکلت خود اقدام کنید. در این مراکز ثبت نام و به روز رسانی اطلاعات کارت سوخت موتور سیکلت شما توسط اپراتور دفتر انجام می شود.

در غیبت

روش اول:

همچنین می توانید برای پیگیری وضعیت ثبت نام خود و پیگیری وضعیت دریافت کارت سوخت موتور سیکلت خود به سایت www.enaft.ir مراجعه کنید.

روش دوم:

راه دیگر دانلود اپلیکیشن خدمات دولت همراه و درخواست کارت سوخت از طریق آن است. این برنامه را می توانید از مارکت یا گوگل اپ برای اندروید دانلود کنید.

اگر مدت زیادی از ثبت نام و به روز رسانی اطلاعات خود می گذرد و هنوز کارتی دریافت نکرده اید می توانید با شماره تلفن 88329061 تماس گرفته و پیغام بعدی را بخواهید.

وضعیت کارت سوخت موتورسیکلت های فروخته شده

اگر قصد فروش موتورسیکلت خود را دارید، پس از فروش کارت سوخت موتور سیکلت، متعلق به مالک جدید خواهد بود. حتی اگر مالک جدید پس از فروش برای دریافت کارت سوخت موتورسیکلت به نام خود اقدام نکرده باشد، باز هم نمی توانید برای دریافت کارت سوخت اقدام کنید. این یک وضعیت دو طرفه است. یعنی پس از خرید یک موتور سیکلت دست دوم، صاحب کارت سوخت آن نیز می شوید.

دریافت کارت سوخت المثنی

استفاده از کارت سوخت برای خودروها و موتورسیکلت ها مدتی در حال توسعه بود و دوباره برای مدت زمان نامعلومی حذف شد. در حین حذف، برخی از مالکان کارت سوخت خود را نگه داشته و برخی دیگر به گمان از بین رفتن مدت زمان استفاده از کارت سوخت، آن را دور انداختند.

اگر از آن دسته مالکانی هستید که کارت سوخت موتور سیکلت خود را ذخیره کرده اید، می توانید دوباره از همان کارت سوخت موتور سیکلت استفاده کنید. زیرا این کارت ها کارت سوخته محسوب نمی شوند و همچنان قابل استفاده هستند.

اما اگر از آن دسته مالکانی هستید که کارت سوخت موتورسیکلت خود را دور انداخته اید یا آن را گم کرده اید، باید در اسرع وقت برای ثبت نام کارت سوخت المثنی به همراه شناسنامه و مدارک لازم به اداره پست یا پلیس+10 مراجعه کنید. مدارک برای شما و موتور سیکلتتان و درخواست کارت سوخت المثنی.

می توان از کارت های سوخت قدیمی استفاده کرد. اما اگر آن را گم کرده اید، برای دریافت کارت سوخت المثنی باید به اداره پست یا شعبه پلیس 10+ مراجعه کنید.

استعلام وضعیت کارت سوخت و پاسخگویی به شکایات

نکته اول:

برای استعلام وضعیت کارت سوخت موتور سیکلت خود ابتدا حرف M و سپس ستاره و سپس VIN را در پشت کارت موتور سیکلت خود وارد کنید. سپس به شماره 1101202040 ارسال کنید آخرین وضعیت کارت سوخت موتور سیکلت شما همزمان از طریق پیامک برای شما ارسال می شود.

نکته دوم:

در هنگام ثبت نام کارت سوخت موتورسیکلت ممکن است با خطاهایی مانند انتخاب نوع سوخت و یا نوع وسیله نقلیه مواجه شوید. یا سیستم اطلاعات شما را اشتباه وارد می کند. مثلاً به جای بنزین، گازوئیل یا به جای موتورسیکلت، خودرو یا حتی آمبولانس باید ثبت نام شود. در صورت بروز خطا در خصوص اطلاعات وارد شده هنگام ثبت نام در سامانه می توانید با مرکز پاسخگویی کارت هوشمند به شماره 88329061 تماس گرفته و درخواست بروزرسانی مجدد اطلاعات خود را نمایید.

نکته سوم:

گاهی رانندگان شکایت دارند که میزان سوختی که دریافت کرده اند بسیار کمتر از مبلغی است که برای آن پرداخت کرده اند. این گونه شکایات با بررسی کارت سوخت قابل رسیدگی است و از تضییع حقوق صاحبان موتورسیکلت جلوگیری می کند. همچنین لازم به ذکر است هیچ نوع کارت سوخت اعم از کارت سوخت خودرو و یا کارت سوخت موتورسیکلت تخلف، جعل و کپی برداری وجود ندارد و هر کارت سوخت تنها برای یک دستگاه قابل استفاده است.

توجه داشته باشید موتورسیکلت هایی که سن خرید آنها بیش از ده سال است یعنی. ده سال از خرید آنها می گذرد، کارت سوخت موتور سیکلت دریافت نمی کنند و مالکان باید منتظر اخبار جدید در این زمینه باشند و وضعیت را بررسی کنند و اخبار جدید را از سایت ها و شبکه ها دنبال کنند.

امتیاز شما برای این پست