کتاب سفید اتریوم؛ بررسی کامل مقاله سفید ETH


ارز دیجیتال اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال در بازار کریپتو به عنوان پلتفرمی برای ساخت و راه اندازی پروژه های رمزنگاری استفاده می شود. در واقع اتریوم به عنوان یک ابر کامپیوتر بزرگ عمل می کند که نرم افزارهای مختلفی روی آن نصب و اجرا می شود. اکنون در این مقاله به بررسی وایت پیپر اتریوم به عنوان بزرگترین میزبان برنامه های غیرمتمرکز و پروژه های رمزنگاری می پردازیم. برای بررسی وایت پیپر، تاریخچه اتریوم و وایت پیپر اتریوم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

کاغذ سفید چیست؟

وایت پیپر درباره ارز دیجیتال و شبکه مرتبط با آن است که در آن مشخصات فنی، معماری و عملکرد آن به تفصیل توضیح داده شده است. کاغذهای سفید ارزهای دیجیتال معمولا توسط تیم توسعه یا سازندگان ارز ارائه می شود و به جامعه بلاک چین و عموم علاقمندان به ارزهای دیجیتال ارائه می شود. البته لازم به ذکر است که وایت پیپر تنها به پروژه رمزنگاری محدود نمی شود و معمولاً تمامی استارت آپ های فناوری محور این مقاله را ارائه می دهند.

کاغذ سفید جزئیات فنی مربوط به ارز دیجیتال، مانند الگوریتم اجماع، مکانیسم کنترل عرضه ارز دیجیتال، معماری شبکه، فناوری مورد استفاده و ویژگی‌های شبکه ویژه را شرح می‌دهد. همچنین بررسی های اقتصادی و مالی مرتبط با ارز دیجیتال و طرح تجاری آن نیز در وایت پیپر قابل ارائه است.

کاغذ سفید منبع مهمی برای درک عملکرد و قابلیت‌های یک ارز دیجیتال است و معمولاً توسط علاقه‌مندان، سرمایه‌گذاران و تحلیلگران در صنعت ارزهای دیجیتال خوانده می‌شود.

کاغذ سفید اتریوم

در Adme، ما کاغذ سفید اتریوم را بررسی خواهیم کرد. نسخه اصلی و کامل کاغذ سفید اتریوم در وب سایت ethereum.org موجود است. آنها فکر میکنند:

کتاب سفید اتریوم اولین بار توسط ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، در سال 2014 و یک سال قبل از راه اندازی این پروژه منتشر شد. لازم به ذکر است که همراه با توسعه، وایت پیپر اتریوم به روز شده است.

وب سایت اتریوم

ترجمه کاغذ سفید اتریوم حاوی همه چیزهایی است که در زمینه اتریوم باید بدانید. در این راستا، اگر بخواهیم نمونه ای از لیست کاغذ سفید اتریوم داشته باشیم، می توانیم از تعریف و تاریخ گرفته تا اسکریپت ها و استخراج و قیمت گذاری نگاه کنیم. اما آنچه مهم است، کاربردی بودن محتوای کاغذ سفید اتریوم است.

در این جدول لیست کاملی از موضوعات وایت پیپر فارسی اتریوم را قرار داده ایم:

عنوان عناوین
تاریخ اتریوم به عنوان یک سیستم عامل
– استخراج
– درخت مرکل
– برنامه های کاربردی جایگزین بلاک چین
– فیلمنامه نویسی
اتریوم – حساب های اتریوم
– پیام ها و معاملات
– عملکرد انتقال در حالت اتریوم
– اجرای کد
– بلاک چین و استخراج
برنامه های اتریوم – سیستم های توکن
– مشتقات مالی
– سیستم های اعتماد، هویت و شهرت
– ذخیره سازی غیر متمرکز فایل
– سازمان های مستقل غیرمتمرکز
– سایر برنامه ها
نگرانی ها و چالش ها – اجرای اصلاح شده GHOST
– مخارج
– حساب دیفرانسیل و انتگرال و کامل بودن تورینگ
– ارز و صدور
– غلظت استخراج
– مقیاس پذیری
همه در یک: برنامه های غیرمتمرکز
نتیجه
منابع و مطالعه بیشتر

این وایت پیپر اتریوم جامع ترین محتوا را در مورد اتریوم دارد. در زیر توضیح ساده ای از برخی از بخش های کاربردی کاغذ سفید اتریوم آورده شده است:

تاریخچه اتریوم

کاغذ سفید اتریوم اشاره می کند که اتریوم برای اولین بار در سال 2013 توسط ویتالیک بوترین، یک برنامه نویس روسی-کانادایی معرفی شد. به طور خلاصه در مورد تاریخچه اتریوم می توان گفت که برای اجرای پروژه اتریوم در سال 2014، سرمایه توسط بیت کوین جذب شد. روند کار بر روی زیرساخت شبکه اتریوم تا سال 2015 به طول انجامید و در سال 2015 تعداد کوین های اتریوم 100 میلیون اعلام شد و سپس تولید کوین های اتریوم افزایش یافت.

هدف اصلی اتریوم چیست؟

معمولاً در کاغذ سفید اتریوم، هدف آن یکپارچه سازی و بهبود مفاهیم اسکریپت ها، آلت کوین ها و متاپروتکل های زنجیره ای است. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه هایی را بسازند که مقیاس پذیر، استاندارد و دارای ویژگی های غنی باشند.

اتریوم این کار را با ساختن لایه بنیادی نهایی انتزاع انجام می دهد: یک بلاک چین با زبان برنامه نویسی کامل تورینگ. که به هر فرد اجازه می دهد قراردادهای هوشمند بنویس و برنامه های غیرمتمرکز خلق كردن؛ در آنجا، افراد می توانند قوانین مالکیت اختیاری، قالب تراکنش و توابع انتقال فازی ایجاد کنند. یک نسخه ساده از Namecoin را می توان در دو خط کد نوشت و سایر پروتکل ها مانند ارزها و سیستم های اعتباری را می توان در کمتر از 20 خط کد نوشت. قراردادهای هوشمند جعبه‌هایی هستند که رمزگذاری شده و ارزشمند هستند و تنها زمانی باز می‌شوند که شرایط خاصی برآورده شود و بتوان آن‌ها را در بالای پلتفرم ساخت. این بسیار قدرتمندتر از چیزی است که توسط بیت کوین اسکریپت ارائه شده است زیرا مواردی مانند آگاهی از ارزش، آگاهی از بلاک چین و قابلیت فازی به آن اضافه شده است.

اتریوم در کلمات ساده چگونه کار می کند؟

مهمترین بخش کاغذ سفید اتریوم، معرفی اتریوم به زبان ساده است. هنگامی که ساتوشی ناکاموتو برای اولین بار شبکه بیت کوین را در ژانویه 2009 فعال کرد، به طور همزمان دو مفهوم اساسی و اثبات نشده دیگر را معرفی کرد. اولی بیت کوین است که یک ارز همتا به همتا است که ارزش ذاتی یا ارزش اصلی صادرکننده را بدون هیچ وثیقه ای حفظ می کند. با این حال بیت کوین توانسته از منظر سیاسی به عنوان یک ارز توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کند و بدون همکاری بانک مرکزی، نوسانات قیمتی بالا و پایین را تجربه کرده است.

یکی از مفاهیم دیگر این بلاک چین اثبات کار است که به عموم اجازه می دهد تا در مورد ترتیب تراکنش ها به توافق برسند. بیت کوین به عنوان یک برنامه کاربردی را می توان به عنوان یک سیستم فایل به اول توصیف کرد. اگر فردی 50 بیت کوین داشته باشد و 50 بیت کوین را همزمان برای دو نفر A و B ارسال کند، فقط تراکنشی که ابتدا تایید شده است پردازش می شود. علاوه بر این، هیچ راه ذاتی دیگری برای شناسایی اولین تراکنش وجود نداشت و این امر مانع از توسعه ارز دیجیتال غیرمتمرکز برای چندین دهه شد. بلاک چین ساتوشی اولین راه حل غیرمتمرکز معتبر بود. و اکنون توجه به بخش دوم فناوری بلاک چین و چگونگی استفاده از مفهوم بلاک چین برای چیزهایی غیر از پول، مانند سیستم های شناسایی و اعتبارسنجی هویت معطوف شده است. نکته مهم دیگری که باید در نظر گرفت قراردادهای هوشمند است.

قراردادهای هوشمند سیستم هایی هستند که به طور خودکار دارایی های دیجیتال را بر اساس قوانین از پیش تعریف شده منتقل می کنند. به عنوان مثال، قرارداد مالی را در نظر بگیرید که شخص A می تواند روزانه هر مقدار پول را برداشت کند، شخص B نیز می تواند روزانه مبلغ مورد نظر را برداشت کند. هر دو نفر A و B می توانند مبلغ مورد نظر را با هم برداشت کنند، شخص A می تواند از برداشت شخص B جلوگیری کند و برداشت را برای شخص B مسدود کند.

یک تعریف منطقی از این یک سازمان مستقل غیرمتمرکز یا DAO (DAO) است که دارایی ها را در اختیار دارد و اساسنامه کل سازمان را رمزگذاری می کند.

هدف اتریوم ارائه یک بلاک چین با زبان برنامه نویسی توسعه یافته است که می تواند برای ایجاد قرارداد استفاده شود. از این قراردادها می توان برای رمزگذاری توابع دلخواه استفاده کرد و به کاربران این امکان را می دهد که بتوانند هر یک از سیستم هایی که در بالا توضیح داده شد یا چیزهایی را که ما حتی نمی توانیم تصور کنیم ایجاد کنند. انجام همه این کارها با نوشتن چند خط کد امکان پذیر است.

طبق وایت پیپر اصلی اتریوم، حساب اتریوم حاوی موارد زیر است:

 1. نانس
 2. موجودی اتر در حساب
 3. کد قرارداد حساب در صورت موجود بودن
 4. حساب را ذخیره کنید

لازم به ذکر است که nonce یک شمارنده است که برای اطمینان از اینکه هر تراکنش فقط یک بار پردازش می شود استفاده می شود.

اتریوم برای چه مواردی استفاده می شود؟

در کاغذ سفید اتریوم، برنامه های اتریوم به طور خلاصه به شرح زیر فهرست شده اند:

 • برنامه های کاربردی مالی
 • برنامه های نیمه مالی
 • برنامه های غیر مالی

در زیر، هر یک از برنامه های اتریوم با توجه به کاغذ سفید اصلی اتریوم توضیح داده شده است:

برنامه های مالی: این شامل ارزهای فرعی، مشتقات مالی، قراردادهای پوشش ریسک، پرتفوی پس انداز، وصیت نامه و در نهایت حتی برخی از انواع قراردادهای کار در مقیاس کامل است.

کاربردهای نیمه مالی: در جایی که پول در میان است، جنبه غیر پولی سنگین تری نیز از آنچه انجام می شود وجود دارد. نمونه ای از این پاداش برای یافتن راه حل برای مسائل سخت محاسباتی است.

برنامه های غیر مالی: برنامه هایی مانند رای گیری آنلاین و حکمرانی غیرمتمرکز که معمولاً مالی نیستند.

نمونه هایی از این کاربردها، طبق اطلاعات موجود در کاغذ سفید اتریوم، عبارتند از:

 • کیف پول پس انداز
 • بیمه تولیدات کشاورزی
 • خوراک داده غیرمتمرکز
 • ضمانت چند امضایی هوشمند
 • پردازش ابری
 • قمار از طرف شرکا
 • پیش بینی بازارها

مفهوم ارز دیجیتال غیرمتمرکز

ورد منبع باز و غیر متمرکز؛ معنی و مفهوم غیرمتمرکز چیست؟ بیایید این موضوع را با یک مثال بررسی کنیم و محتوای وایت پیپر فارسی اتریوم را کاربردی تر کنیم.

مفهوم ارز دیجیتال غیرمتمرکز، مانند برنامه های کاربردی دیگر مانند ثبت دارایی، سال ها مورد توجه بوده است. پروتکل‌های کمتر شناخته شده پول الکترونیکی در دهه‌های 1980 و 1990 عمدتاً مبتنی بر رمزنگاری اولیه Chaum بود که ارز و ارز بسیار خصوصی‌سازی شده‌ای را ارائه می‌کرد، اما این پروتکل‌ها شکست خوردند زیرا بر یک واسطه مرکزی متکی بودند.

در سال 1998، money-b که توسط دای وی پیشنهاد شد، اولین پیشنهاد برای معرفی ایده خلق پول از طریق حل معماهای محاسباتی و اجماع غیرمتمرکز بود. اما این طرح پیشنهادی فاقد جزئیات کافی بود و مفهوم چگونگی اجرای ترتیبات غیرمتمرکز را در عمل بیان نمی کرد.

مانعی که ارزهای قبل از بیت کوین با آن روبرو بودند این است که اگرچه تحقیقات زیادی برای ایجاد یک سیستم اجماع چندجانبه بدون ابهام وجود داشت، اما همه پروتکل‌های توصیف شده مشکل را حل نکردند. پروتکل‌ها فرض می‌کنند که همه شرکت‌کنندگان در سیستم شناخته شده‌اند، و محدودیت‌های امنیتی که ارائه می‌کنند حکم می‌کند که اگر N شرکت‌کننده وجود داشته باشد، سیستم می‌تواند تا ۴/n شرکت‌کننده مخرب را تحمل کند. اما مشکل این است که در یک فضای ناشناخته، این مرزهای امنیتی در برابر حمله Sybil آسیب پذیر می شوند. در این حالت، یک مهاجم خاص می‌تواند هزاران گره شبیه‌سازی شده را روی یک سرور یا بات‌نت ایجاد کند و از این گروه‌ها برای مسدود کردن یک‌طرفه سهم اکثریت استفاده کند. ایده ارائه شده توسط ساتوشی، ایده ترکیب یک پروتکل غیرمتمرکز اجماع ساده بود که بر اساس آن گره ها تراکنش ها را هر ده دقیقه در یک بلوک ترکیب می کنند. در نتیجه، یک بلاک چین در حال رشد و تکامل ایجاد می شود. در این مورد، اثبات کار مکانیزمی است که توسط آن گره ها حق مشارکت در سیستم را به دست می آورند. در حالی که گره هایی با قدرت محاسباتی زیاد تاثیر بیشتری خواهند داشت.

یک کاغذ سفید، یک مسیر روشن برای بررسی هر پروژه رمزنگاری

اتریوم دومین ارز دیجیتال محبوب مبتنی بر فناوری بلاک چین است. کتاب سفید اتریوم حاوی هر چیزی است که باید در مورد اتریوم بدانید. به طور خلاصه، اتریوم به توسعه دهندگان اجازه داد تا قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کنند. بیشتر برنامه‌های کاربردی ارزهای دیجیتال و ارزهای دیجیتال امروزی بر روی چارچوب اتریوم ساخته شده‌اند. مانند بیت کوین، رمزنگاری اتریوم غیرمتمرکز است. به زبان ساده، اتریوم امکان ایجاد برنامه های غیرمتمرکز را فراهم می کند. در واقع، اتریوم پلتفرمی را فراهم می کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز دیگر را بسازند و به کار گیرند. به طور خلاصه، اتریوم یک پلت فرم نرم افزاری باز مبتنی بر فناوری بلاک چین است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز را بسازند و به کار گیرند.

(2 امتیاز) – 3/5