کدام صرافی بیشترین حجم معاملات مبادلات ارز دیجیتال را دارد؟


صرافی ارز دیجیتال یک پلتفرم آنلاین است که به کاربران امکان داد و ستد ارزهای دیجیتال را می دهد. صرافی ها علاوه بر معاملات ارزی می توانند خدمات مختلفی را ارائه دهند. از جمله این خدمات می توان به سهام، ارائه وام به کاربران، انجام IEO و … اشاره کرد. قابلیت اطمینان صرافی به تعداد کاربران، امنیت، نقدینگی و حجم معاملات بستگی دارد. اگر قصد دارید یک تراکنش بزرگ در یک صرافی کوچک انجام دهید، باید آن را به چندین تراکنش کوچک تقسیم کنید که کارمزد شما را افزایش می دهد. برای درک بهتر مکانیسم صرافی به مقاله صرافی ارز دیجیتال چیست؟ نگاه کن

از آنجایی که حجم تراکنش ها یکی از مهم ترین عوامل قابل اعتماد بودن صرافی های ارز دیجیتال است، در این مقاله به معرفی 10 صرافی برتر از نظر حجم تراکنش می پردازیم.

اهمیت حجم معاملات در مبادلات

حجم تراکنش ها شاخصی است که اندازه و تعداد سرمایه گذاری ها را در صرافی ارز دیجیتال تعیین می کند. بر اساس تعریف، حجم معاملات مبادلاتی در واقع میزان معاملات انجام شده در بورس توسط معامله گران و سرمایه گذاران را نشان می دهد و همچنین شاخصی برای تعیین پایایی صرافی ها می باشد. این شاخص همچنین نشان می دهد که سرمایه گذاران چه زمانی باید ارزهای دیجیتال را بفروشند یا بخرند.

در عمل، پلتفرم‌ها برای ادامه فعالیت‌های خود و بقا در دنیای ارزهای دیجیتال به حجم معاملات صرافی‌های ارز دیجیتال نیاز دارند. صرافی ها کارمزد تراکنش را از طریق پلتفرم خود دریافت می کنند که معمولاً درصدی از مبلغ تراکنش است. در نتیجه، بدون آستانه حجم معاملات معین، معاملات انجام شده در بورس نمی تواند سودآور باشد.

برای سرمایه گذاران و معامله گران ارزهای دیجیتال، حجم معاملات به همان اندازه مهم است. در واقع صرافی ها بهترین و مطمئن ترین گزینه برای خرید، فروش و معامله ارزهای دیجیتال هستند. زیرا صرافی های رسمی شرایطی را فراهم می کنند تا خریدار و فروشنده با یکدیگر ارتباط داشته باشند و معاملات نسبتا آسان و سریعی را با قیمتی نزدیک به قیمت بازار انجام دهند. این شرایط باعث می شود که قیمت مبادلات ارزی به سمت تعادل سوق پیدا کند.

انواع صرافی ارز دیجیتال

بررسی حجم تراکنش صرافی های ارز دیجیتال معمولا در دو نوع صرافی انجام می شود:

  • تبادل متمرکز
  • صرافی غیرمتمرکز

یک بورس متمرکز را می توان به یک بورس اوراق بهادار سنتی تشبیه کرد. به عنوان مثال، آنها را می توان واسطه های مورد اعتماد نامید که دارایی های کاربران را مدیریت می کنند و معاملات را تسهیل می کنند. به این ترتیب آنها به عنوان یک واحد عمل می کنند و نقدینگی بسته را مدیریت می کنند. همچنین دارای مقادیر زیادی ارز دیجیتال و ارز فیات است. صرافی های متمرکز در دسترس تر، رایج تر و قابل استفاده تر هستند.

در عوض، یک صرافی غیرمتمرکز دارایی های کاربران را مدیریت نمی کند، بلکه از طریق قراردادهای هوشمند تراکنش می کند و تراکنش ها را آسان تر می کند. مبادلات ارزی در این صرافی ها کاملا غیرمتمرکز بوده و نیازی به دخالت نهاد مرکزی ندارد.

صرافی های غیرمتمرکز، به نام P2P همچنین به عنوان اجازه دادن به مردم برای خرید یا فروش داده ها، اطلاعات یا ارزهای دیجیتال خود بدون واسطه شناخته می شود. برخلاف صرافی های متمرکز، صرافی های غیرمتمرکز کاربران را مجبور به واریز وجوه خود در صرافی نمی کند، بلکه با کمک نرم افزار می توانند تمامی نقل و انتقالات یا خرید و فروش خود را انجام دهند.

بهترین مبادلات از نظر حجم تراکنش

حال به سراغ مهم ترین قسمت این مقاله می رویم که مروری بر بیشترین حجم تراکنش های صرافی های ارز دیجیتال است. همانطور که قبلا گفتیم، حجم تراکنش صرافی های ارز دیجیتال یکی از پارامترهای مهم در اعتبار صرافی است. در زیر برخی از صرافی های جهانی که بیشترین حجم تراکنش را دارند را معرفی می کنیم.

صرافی بایننس

در لیست بهترین و پیشروترین صرافی ها بر اساس حجم تراکنش صرافی های ارز دیجیتال، نام صرافی بایننس در بالای جدول صرافی های ارز دیجیتال در جهان قرار دارد. بنابراین در 21 جولای 2017 یک ICO ارائه کرد و 15 میلیون دلار جمع آوری کرد! ICO فرآیندی است که در آن یک شرکت، به ویژه یک استارتاپ، با معرفی و فروش یک ارز دیجیتال جدید سعی در جذب سرمایه دارد.

این پلتفرم یک صرافی معتبر و امن است که برای همه معامله گران اعم از مبتدی و حرفه ای طراحی شده است. بایننس یک کیف پول داخلی در اختیار کاربران قرار می دهد که برای ذخیره و ذخیره بیت کوین و سایر ارزها برای مدت کوتاهی استفاده می شود.

بایننس به عنوان یک صرافی متمرکز گامی منحصر به فرد برای گسترش پلتفرم خود برداشته است. کاربران اگر از سکه استفاده کنند BNB که واحد پول محلی این پلتفرم است، تخفیف خوبی در کارمزد دریافت می کنند. علاوه بر این، حجم معاملات روزانه بایننس تا 23 ژوئیه 2023، 58 میلیارد دلار است که شامل تمام بازارهای این صرافی مانند نقطه، آتی و مارجین می شود. البته حجم معاملات نقدی بایننس که معمولاً به عنوان معیار استفاده می شود، روزانه 4 میلیارد دلار است.

صرافی بیت فارکس

BitForex یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال هنگ کنگ است که در سال 2017 تأسیس شد. این صرافی تجربه تراکنش ایمن، حرفه ای و راحت را برای کاربران فراهم می کند. این پلتفرم با ارائه موثر طیف گسترده ای از ابزارها از جمله معاملات نقطه ای، معاملات آتی دائمی، توربو استارت، خدمات مالی و موارد دیگر، پیشرفت کاربران را در بازار ارز دیجیتال تسهیل می کند. حجم معاملات روزانه این صرافی تا 23 ژوئیه 2023، 2 میلیارد دلار است که دومین صرافی بزرگ از نظر حجم معاملات در بین صرافی‌های ارز دیجیتال است.

مبادله UpBit

صرافی UpBit در حال حاضر بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در کره جنوبی از نظر حجم معاملات است. این پلتفرم به مشتریان اجازه می دهد تا وون کره جنوبی (KRW) را با ارزهای دیجیتال و بیت کوین معامله کنند. به لطف کمک شریک آمریکایی خود، صرافی رمزارز Bittrex، این شرکت طی سه ماه پس از راه‌اندازی، رشد تصاعدی را ثبت کرد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این صرافی، امکان معامله ارز از طریق پلتفرم Kakao Stock است که بر روی پیام رسان Kakaotalk ساخته شده است. این به کاربران کره ای اجازه می دهد تا دارایی های دیجیتال را به راحتی با استفاده از یک برنامه پیام رسان تجارت کنند.

در اوج رشد ارز دیجیتال در دسامبر 2017، میانگین حجم معاملات در این پلتفرم به 4.5 میلیارد دلار در روز رسید و رکورد یک روزه آن 11 میلیارد دلار بود. در حال حاضر، تا 23 جولای 2033، حجم تراکنش روزانه Up Bit به 2 میلیارد دلار رسیده است.

بورس جهانی Huobi

Hobby Global Exchange یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال در سطح بین‌المللی است که بیشتر به خاطر طیف گسترده نقدینگی خود شناخته شده است. توکن Huobi (HT) توکن طبیعی آن است و در صورت استفاده کاربران از این توکن، از خدماتی مانند دعوت نامه، تخفیف و سایر جوایز ویژه بهره مند خواهند شد. حجم معاملات روزانه این بورس 931 میلیون دلار تا 23 جولای 2023 است.

صرافی OKEx

صرافی OKEx یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال مستقر در سیشل است که به میلیون ها مشتری در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد. این صرافی معاملات اصلی از جمله اختیارات نقدی و مشتقات از جمله مارجین، آتی، سوآپ دائمی و اختیار معامله را ارائه می دهد. محصولات دیگر شامل ربات های معاملاتی، OKX Earn و وام دارایی دیجیتال است.

تا 23 جولای 2023، OKX حجم معاملات روزانه 615 میلیون دلاری را ثبت کرد که مختص بازار نقدی صرافی است. حجم کل معاملات که شامل بازار نقدی، معاملات آتی، مارجین و اختیار معامله می شود 10 میلیارد دلار است.

صرافی کوین بیس

درست است که صرافی کوین بیس یک صرافی آمریکایی است. اما خدمات خود را به کاربران در سراسر جهان ارائه می دهد. این تبادل سریع و بسیار قابل اعتماد است. این ویژگی ها آن را به گزینه ای عالی برای مبتدیان تبدیل می کند.

با استفاده از کوین بیس، می توانید به سرعت ارز دیجیتال خود را خریداری کرده و آن را هر طور که می خواهید معامله کنید. علاوه بر این، از طریق اپلیکیشن ویژه این صرافی تحت سیستم عامل iOS و اندروید شما به راحتی می توانید ارزهای دیجیتال را از هر جایی مبادله کنید. کوین بیس نیز یکی از استیبل کوین های محبوب است مانند DAI و USDC همچنین پشتیبانی می کند که یکی از ویژگی های مهم هر صرافی معتبر است. این صرافی تا 23 جولای 2023 دارای حجم معاملات روزانه 536 میلیون دلاری است که شامل بازار نقدی کوین بیس می شود.

تبادل بایت

صرافی BuyBit یکی از سریع ترین صرافی های ارز دیجیتال است که بیش از 3 میلیون کاربر ثبت نام شده از آن برای تراکنش های خود استفاده می کنند. یکی از ویژگی های جذاب آن این است که هر روز سکه های جدید ارائه می دهد. همچنین دارای یک برنامه برای سیستم های اندروید است IOS همچنین حجم معاملات روزانه این صرافی تا 23 جولای 2023 408 میلیون دلار است که BuyBit را به یک پلتفرم معاملاتی مناسب تبدیل می کند.

بورس KuCoin

صرافی Kocoin یکی دیگر از صرافی هایی است که می توان گفت کار با آن بسیار آسان و بدون دردسر است. این صرافی از بسیاری از ارزهای دیجیتال محبوب مانند CHR، KCS و غیره پشتیبانی می کند. کوکوین مانند بایننس دارای یک اپلیکیشن موبایل اندروید و iOS کاملا کاربردی است که دسترسی و تراکنش ها را آسان می کند. به طور کلی حجم تراکنش های صرافی های ارز دیجیتال در صرافی هایی که اپلیکیشن موبایل دارند بیشتر و بیشتر می شود. لازم به ذکر است که تا 23 جولای 2023، کوکوین حجم معاملات روزانه 322 میلیون دلار را به ثبت رساند.

صرافی کراکن

صرافی کراکن یکی از قدیمی ترین صرافی ها است که بیش از یک دهه قدمت دارد. این صرافی در سال 2011 تأسیس شد و از همان ابتدا از بیت کوین و همچنین سایر آلتکوین های محبوب پشتیبانی می کرد. کراکن در حال حاضر از 346 سکه و توکن پشتیبانی می کند.

Kraken خدمات بسیار منحصر به فردی ارائه می دهد. از جمله این خدمات سفارشات را برای کسب سود دریافت کنید این به معنای دستوراتی است که صرافی به معامله‌گر داده می‌شود تا زمانی که معاملات او به سطح سود معینی رسید، موقعیت را ببندد. سایر خدمات مبادله کراکن عبارتند از: محدودیت سود بگیرید وی خاطرنشان کرد که این امکان را به کاربران می دهد تا هدف سود خود را انتخاب کرده و بر اساس آن معامله کنند تا به حداکثر سود دست یابند. میزان خدمات ارائه شده توسط صرافی ها می تواند تاثیر مستقیمی بر حجم تراکنش های صرافی های ارز دیجیتال داشته باشد. حجم معاملات صرافی کراکن در بازار نقدی تا 23 جولای 2023 150 میلیون دلار است.

صرافی بیت فینکس

این صرافی در هنگ کنگ واقع شده است و یک نماینده قانونی در جزایر ویرجین بریتانیا دارد. صرافی BitFinx در دسامبر 2012 راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون با موانع زیادی روبرو بوده است. با این حال همواره سعی می کند بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

این صرافی در طول سالیان متمادی با کمک ابزارهای معاملاتی مدرن، نوآوری و پشتیبانی عالی از مشتریان، همواره توانسته است توجه بسیاری از معامله گران را به خود جلب کند. Bitfinex متاسفانه یک بار هک شد. اما این مشکل او را قوی تر کرد. بعداً Bitfinex توانست امن ترین محیط معاملاتی را برای مشتریان خود فراهم کند. حجم معاملات روزانه این صرافی تا 23 جولای 2023، 42 میلیون دلار است که نسبت به سایر صرافی های شناخته شده کمتر است.

حجم معاملات در بورس های ایران

در سال های اخیر با علاقه کاربران و معامله گران ایرانی به سایر بازارهای مالی، شاهد استفاده این کاربران از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی بوده ایم. در واقع کاربرانی که قصد تجارت در فضای امن و به دور از تحریم ها را دارند به سمت این صرافی ها گرایش پیدا می کنند. همین عامل در افزایش حجم معاملات در صرافی های داخلی نیز تاثیرگذار است. از سوی دیگر وجود تحریم های گسترده و ممنوعیت فعالیت کاربران ایرانی در صرافی های خارجی مانند بایننس و کوکوین یکی دیگر از دلایل استفاده کاربران از این صرافی ها است.

صرافی‌های داخلی در حال حاضر همزمان با صرافی‌های خارجی، ارزهای دیجیتال جدید را فهرست می‌کنند که جذابیت و متعاقباً رشد حجم تراکنش صرافی‌های ارز دیجیتال را افزایش داده است. صرافی والکس به‌عنوان قدیمی‌ترین و پیشرفته‌ترین صرافی ایرانی، همواره حجم معاملات مناسبی دارد تا کاربران بتوانند به راحتی ارزهای رمزنگاری شده را معامله کنند.

حجم معاملات؛ تبادل اعتبار

حجم معاملات صرافی های ارز دیجیتال در بازه های زمانی مشخص نشان می دهد که معامله گران و سرمایه گذاران ارز دیجیتال به کدام یک از صرافی ها اعتماد بیشتری دارند. یکی از عوامل مهم در انتخاب هر صرافی، ویژگی ها و محدودیت های آن است. با دانستن موقعیت هایی که هر صرافی برای شما فراهم می کند، می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در کدام صرافی معامله می کنید؟ مزایا و معایب صرافی مورد نظر شما چیست؟