کدام کشورها انگلیسی صحبت می کنند؟


دانستن کشورهای انگلیسی زبان برای افرادی که دوست دارند مهاجرت کنند یا به کشورهایی با شرایط مشابه سفر کنند بسیار مهم است. برخی از افراد از ابتدای تحصیل این هدف را دنبال می کنند و برای رسیدن به آن در جهت یادگیری این زبان گام بر می دارند. به همین دلیل به دنبال چنین کشورهایی هستند. در این مقاله مدرسه زبان ملل تصمیم گرفت تا کشورهای مختلفی را که به این زبان صحبت می کنند را معرفی کند. با ما می توانید اطلاعات مهمی کسب کنید و در زمینه آموزش زبان های رایج دنیا قدم بردارید.

انگلیسی زبان رسمی کدام کشورهاست؟

امروزه یکی از پیش نیازهای اصلی پیشرفت در یادگیری و تسلط بر زبان انگلیسی است. در دنیای فناوری و ارتباطات، این زبان حرف اول را می زند. در این میان برخی نیز علاقه مند به مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان و استفاده از امکانات آنجا هستند. در برخی از کشورهای جهان مردم انگلیسی صحبت می کنند و این زبان را در کشور خود رسمی کرده اند.

آمریکا و انگلیس

دو کشوری که در واقع خاستگاه این زبان هستند، ایالات متحده آمریکا و انگلستان هستند. در واقع زبان انگلیسی به دو دسته انگلیسی و آمریکایی تقسیم می شود. حدود 230 میلیون انگلیسی زبان مادری در ایالات متحده وجود دارد. حدود 60 میلیون نفر در انگلستان به این زبان صحبت می کنند. به طور کلی باید گفت که این دو کشور اصلی ترین کشورهای انگلیسی زبان دنیا محسوب می شوند.

انگلیسی در کانادا و استرالیا

بعد از این دو کشور باید به کانادا اشاره کنیم. حدود بیست میلیون نفر در کانادا انگلیسی صحبت می کنند. کشور بعدی استرالیا است که تقریباً 17 میلیون انگلیسی زبان دارد و در رتبه چهارم جهان قرار دارد. در خطوط زیر می توان کشورهای ایرلند، آفریقا و نیوزلند را نام برد. این سه کشور در مجموع حدود سیزده میلیون انگلیسی زبان دارند که از برجسته ترین کشورها در این زمینه هستند.

کشورهای مختلف با زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی

برخی از کشورهای دنیا زبان انگلیسی را زبان رسمی خود اعلام کرده اند که در ادامه با آن آشنا خواهید شد. آنگولا، آنتیگوا و باربودا، استرالیا، باهاما، باربادوس، بلیز، برمودا، بوتسوانا، جزایر ویرجین بریتانیا، کامرون، جزایر کیمن، دومینیکا، انگلستان، فیجی، گامبیا، غنا، جبل الطارق، گرانادا، گویان، ایرلند شمالی، جمهوری ایرلند، جامائیکا، کنیا، لسوتو، لیبریا، مالاوی، مالت، موریس، مونتسرات، نامیبیا، نیوزلند، نیجریه، پاپوآ گینه نو، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادین، اسکاتلند، سیشل، سیرالئون ، سنگاپور، از جمله این کشورها جزایر سلیمان، آفریقای جنوبی، سوازیلند، تانزانیا، تونگا، ترینیداد و توباگو، جزایر تورکس و کایکوس، اوگاندا، انگلستان، وانواتو، ولز، زامبیا، زیمبابوه هستند.

جالب است بدانید در ایالات متحده آمریکا زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی اعلام شده است و این ریشه در موانع متعددی از سال ها پیش دارد. زمانی که این کشور مستعمره های مختلفی داشت، زبان واحدی نداشت و زبان های مختلفی در آن استفاده می شد. اما در کشورهای مختلف این زبان را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند. در لیستی که مشاهده کردید کشورهای انگلیسی زبانی که آن را زبان رسمی خود کرده اند وارد شده اند که کمک زیادی به مهاجرت و سفر خواهد کرد.

کشورهای انگلیسی زبان در آسیا

در مورد زبان انگلیسی نیز باید در نظر داشته باشید که با یادگیری این زبان می توانید به راحتی در تمامی قاره ها ارتباط برقرار کنید. در واقع ارتباط با این زبان در تمام نقاط دنیا انجام می شود. این زبان در واقع یک زبان بین المللی محسوب می شود و در سازمان های جهانی مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان در آسیا وجود دارد. حتی اگر مردم به آن زبان صحبت نکنند، آن را به عنوان زبان رسمی انتخاب کرده اند. از جمله این کشورها می توان به هند، پاکستان، فیلیپین، سنگاپور، برونئی، سریلانکا، مالزی و بنگلادش اشاره کرد.

کشورهای انگلیسی زبان در اروپا

استفاده از زبان انگلیسی در قاره اروپا کار سختی نیست زیرا حدود 370 میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند. اکثر کشورهای اروپایی از این زبان استفاده می کنند. در این کشورها آموزش زبان انگلیسی یکی از پردرآمدترین مشاغل است. از آنجایی که در این کشورها آموزش زبان انگلیسی از سنین پایین شروع می شود، مهارت بسیار بالایی در این زبان دارند. کشورهایی مانند اسکاندیناوی و دانمارک از این زبان استفاده می کنند. در ایتالیا حدود سی و چهار درصد مردم انگلیسی را روان صحبت می کنند. کشور لوکزامبورگ نیز شامل کشورهایی است که از زبان انگلیسی استفاده می کنند. در فنلاند حدود 67 درصد مردم انگلیسی صحبت می کنند. این زبان در کشورهای نروژ، سوئد، آلمان، بلژیک، هلند، روسیه، لهستان، اتریش، رومانی، مجارستان، پرتغال، یونان، اسپانیا و ایتالیا استفاده می شود که البته آمار متفاوت است.

کشورهای انگلیسی زبان در قاره آمریکا

نکته مهم برای کشورهای انگلیسی زبان در قاره آمریکا، هیچ فرم رسمی صحبت کردن در ایالات متحده وجود ندارد. اما باید توجه داشت که اکثر مردم این کشور انگلیسی صحبت می کنند. در این قاره کشورهای زیادی به این زبان صحبت می کنند که یکی از آنها کاناداست.

کشورهای حوزه کارائیب نیز از این زبان استفاده می کنند. سایر کشورهایی که در قاره آمریکا وجود دارند و انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند در زیر فهرست شده اند. کشورهای آنگویلا، آنتیگوا و باربودا، باهاما، باربادوس، بلیز، جزایر کیمن، دومینیکا، گرانادا، گویان، جامائیکا، پورتوریکو، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، ترینیداد و توباگو و جزایر ویرجین در این فهرست قرار دارند.

کشورهای انگلیسی زبان قاره اقیانوسیه

همچنین کشورهای انگلیسی زبان در قاره اقیانوسیه وجود دارند که باید آنها را جستجو کنید. استرالیا زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود اعلام نکرده است، اما در واقع امکان انتخاب آن زبان وجود دارد.ساموآی آمریکایی و جزایر کوک نیز همین قانون را دارند. نیوزلندی ها نیز از این زبان استفاده می کنند. در کشورهای دیگر، این زبان در واقع رسمی تلقی می شود، اما در مکالمات روزمره از آن استفاده نمی کنند. فیجی، گوام، کیریباتی، جزایر مارشال، میکرونزی، نائورو، نیوئه، جزایر ماریانای شمالی، پالائو، پاپوآ گینه نو، جزایر پیت کایرن، ساموآ، جزایر سلیمان، تونگا، تووالو و وانواتو را می‌توان در این دسته نام برد.

کشورهای انگلیسی زبان در آفریقا

اما در این قسمت نوبت به کشورهای انگلیسی زبان قاره آفریقا می رسد. کشورهای آفریقایی معمولاً چندین زبان رسمی دارند. برای مثال، آفریقای جنوبی یازده زبان رسمی دارد. اما آنها انگلیسی را به عنوان زبان رسمی انتخاب کردند. به عنوان مثال، در نامیبیا، دولتمردان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی پذیرفته اند، اما جالب است که تنها هفت درصد مردم می توانند به این زبان صحبت کنند.

در بوتسوانا از انگلیسی برای فعالیت های تجاری استفاده می شود. اما در اریتره و اتیوپی مردم به طور گسترده از انگلیسی استفاده می کنند. در زیر کشورهایی را که اکثریت مردم آن زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی و رایج می پذیرند و استفاده می کنند را فهرست می کنیم. این کشورها عبارتند از غنا، کنیا، لسوتو، نیجریه، رواندا، آفریقای جنوبی، اوگاندا و زیمبابوه.

کدام کشورها از انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می کنند؟

همانطور که در بالا ذکر شد، بسیاری از کشورهای جهان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود اعلام کرده اند. زبان انگلیسی در بسیاری از کشورها مانند کانادا زبان مادری است. اما برخی کشورها این زبان را به عنوان زبان دوم خود معرفی کرده اند.

از جمله این کشورها می توان به هند و نیجریه اشاره کرد. هندی ها در کشور خود و جاهای دیگر به این زبان صحبت می کنند. در واقع باید گفت که در بین سایر کشورهای جهان، هند بالاترین آمار را در استفاده از زبان انگلیسی دارد. سن، سطح تحصیلات، کار و محل سکونت در این کشور بر استفاده از زبان انگلیسی تاثیرگذار است. در نیجریه که در غرب آفریقا قرار دارد، انگلیسی به عنوان زبان رسمی انتخاب شده است.

آخرین کلمه

این مقاله غنی شما را با کشورهای انگلیسی زبان آشنا می کند، عزیزان من. در واقع مدرسه زبان ملل تلاش کرد نماینده کشورهای انگلیسی زبان در قاره های آمریکا، آسیا، اروپا، اقیانوسیه و آفریقا باشد. افرادی که تسلط کافی به این زبان دارند می توانند هر یک از این کشورها را برای سفر و مهاجرت انتخاب کنند.