کیف پول واکس و نحوه ذخیره دارایی های کاربران


یکی از موضوعات مهم و حساس در حوزه ارزهای دیجیتال، نحوه نگهداری ارزها در یک کیف پول امن و مطمئن است. برای این کار، می توانید از کیف پول شخصی خود یا کیف پول رمزنگاری صرافی که در آن ارزهای دیجیتال خرید و فروش می کنید، استفاده کنید.

اگر پس از خرید، ارزهای دیجیتال را در همان صرافی ذخیره می کنید، مطمئن شوید که صرافی ارز دیجیتال شما را به صورت ایمن و مطمئن ذخیره و نگهداری می کند. با صرافی ارز ایران والکس همراه باشید.

چگونه ارز دیجیتال در صرافی ها ذخیره می شود؟

به طور کلی دو روش ذخیره سازی سرد و گرم ارزهای دیجیتال وجود دارد که به نام های ذخیره سازی سرد و ذخیره سازی گرم شناخته می شوند. در ذخیره سازی سرد فقط زمانی به اینترنت نیاز دارید که بخواهید ارزهای دیجیتال را انتقال دهید و از امنیت بالایی برخوردار باشد.در ذخیره سازی گرم، ارزهای دیجیتال امنیت پایین تری نسبت به سردخانه دارند، زیرا دائما به اینترنت متصل هستند و بیشتر از طریق دیگران در معرض حملات سایبری قرار می گیرند.

به طور معمول، اکثر صرافی‌ها 2 تا 5 درصد از کل ارز دیجیتال خود را در فضای ذخیره‌سازی داغ و باقی مانده ارز دیجیتال را در انبار سرد در کیف پول اصلی صرافی ذخیره می‌کنند (اکثر صرافی‌ها در کیف پول‌های سرد ذخیره می‌شوند).

آیا والکس از کیف پول سرد یا گرم استفاده می کند؟

صرافی والکس مانند اکثر صرافی های ارز دیجیتال از دو روش ذخیره سازی سرد و گرم برای ذخیره ارزهای دیجیتال و دارایی های کاربران استفاده می کند. اکثر ارزهای دیجیتال در این صرافی ذخیره می شوند. لیست ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده را می توانید در قسمت مارکت های صفحه اصلی والکس مشاهده کنید.

هنگام خرید بیت کوین در والاکس، این ارز به کیف پول بیت کوین شما که نوعی کیف پول سرد است، منتقل می شود. این کیف پول ها بالاترین سطح امنیت را در اختیار شما قرار می دهند همچنین صرافی والکس برای افزایش امنیت تراکنش ها از احراز هویت دو مرحله ای استفاده می کند. با تایید دو مرحله ای، پس از وارد کردن ایمیل و رمز عبور، کد تایید دو مرحله ای (2FA) به ایمیل شما ارسال می شود.

مزایا و معایب نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول صرافی

برای معامله گران فعال در خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که دائماً معامله می کنند، استفاده از کیف پول صرافی می تواند گزینه خوبی باشد. در این صورت، بازرگانان می توانند سریع تر و ارزان تر معامله کنند.

اگر پس از خرید ارزهای دیجیتال قصد فروش طولانی مدت آنها را ندارید، بهتر است از کیف پول شخصی استفاده کنید و مسئولیت نگهداری ارزهای خود را خودتان بر عهده بگیرید.

هنگام خرید بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال در صرافی Valex این را در نظر داشته باشید که بیت کوین در کیف پول Valex شما ذخیره می شود. اگر می خواهید همان بیت کوین را به کیف پولی خارج از کیف پول صرافی منتقل کنید، باید هزینه شبکه بپردازید (این کارمزد مختص شبکه است و به صرافی ها مربوط نمی شود). اما اگر می خواهید ارز دیجیتال خود را به کاربری که عضو والکس است انتقال دهید، نیازی به پرداخت هزینه ای به شبکه ندارید.

نحوه واریز و برداشت ارز دیجیتال در والکس

هر کاربر در Valex یک کیف پول اختصاصی دارد.

برای مشاهده آدرس کیف پول والکس خود، روی گزینه “واریز” ارز دیجیتال مورد نظر کلیک کنید. به عنوان مثال، روی گزینه “سپرده” برای بیت کوین کلیک کنید.

صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد که آدرس کیف پول شما را نشان می دهد.

برای انتقال ارز دیجیتال خود به کیف پول دیگری، روی گزینه “برداشت” ارز دیجیتال مورد نظر کلیک کنید. به عنوان مثال، بر روی گزینه “Withdraw” برای بیت کوین کلیک کنید.

صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد که در آن باید مبلغ برداشت بیت کوین و آدرس کیف پول مورد نظر را وارد کنید.

مشاهده اطلاعات سپرده ها و تسویه حساب ها در والکس

با مراجعه به قسمت کیف پول در والکس در قسمت لیست تراکنش ها 4 گزینه زیر را مشاهده می کنید و با کلیک بر روی هر گزینه اطلاعات مربوط به آن قسمت را مشاهده می کنید:

  • سپرده تومان
  • خروج تومان
  • سپرده سکه
  • برداشت سکه

یک نکته مهم در مورد کیف پول والکس

برای استفاده از کیف پول Valx، نکات مهم زیر را در نظر داشته باشید:

1. هر ارز دیجیتال آدرس منحصر به فرد خود را دارد. به عنوان مثال، مراقب آدرس کیف پول بیت کوین باشید، واریز هر ارز دیگری به این آدرس غیر از بیت کوین باعث از دست رفتن دارایی شما می شود.

2. توجه داشته باشید که اتریوم را از طریق قرارداد هوشمند ارسال نمی کنید. در حال حاضر فقط اتریوم در کیف پول Valx پشتیبانی می شود. از ارسال توکن به این آدرس خودداری کنید.

3. توجه داشته باشید که اگر اتریوم را از بایننس دانلود می کنید، حتما شبکه ERC20 را انتخاب کنید. در غیر این صورت اموال شما از بین می رود.

4. ERC20 Tether و TRC20 Tether در سایت پشتیبانی می شوند. هنگام واریز به Valex، مراقب باشید که Tether را به آدرس صحیح واریز کنید (Tethertron را به آدرس Ethereum Tether واریز نکنید).

آیا می‌توانیم ارز دیجیتال را از صرافی بایننس یا سایر صرافی‌ها به کیف پول والکس منتقل کنیم؟

بله، می توانید ارزهای خود را از سایر صرافی ها و کیف پول ها به کیف پول واکس منتقل کنید. به عنوان مثال، برای انتقال بیت کوین از بایننس به سایت ما، آدرس کیف پول بیت کوین خود را در صرافی بایننس وارد کنید. برای این کار نیازی به کیف پول واسطه ندارید.
عکس آن نیز صادق است، یعنی. می توانید ارز دیجیتال را از کیف پول والکس به هر آدرس کیف پولی که می خواهید (چه در داخل و چه در خارج از کشور) منتقل کنید. برای این کار آدرس کیف پول مقصد مورد نظر را در قسمت درخواست برداشت که کمی در بالا توضیح داده شد وارد کنید.

آیا سایر افراد متوجه خواهند شد که ما در حال انتقال ارز دیجیتال از کیف پول Valex هستیم؟

با انتقال بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال از کیف پول والکس به هر کیف پول دیگری در سایت های خارجی و داخلی، هیچ کس متوجه نمی شود که این انتقال از ایران انجام شده است. همچنین، اگر می خواهید از یک سایت خارجی به کیف پول Valx Bitcoin خود انتقال دهید، نه ما و نه هیچ کس دیگری متوجه نمی شوند که این انتقال از خارج انجام شده است. در واقع هنگام ارسال ارز از صرافی ایرانی به ارز خارجی یا بالعکس، نمی توانند هویت شما را از آدرس کیف پول شما تشخیص دهند.

آیا می توانیم بیت کوین های استخراج شده را به کیف پول valex منتقل کنیم؟

آره؛ می توانید از آدرس کیف پول بیت کوین valex خود استفاده کنید و بیت کوین های استخراج شده را به کیف پول valex منتقل کنید. در این بخش می توانید بیت کوین های استخراج شده را بفروشید یا آنها را نگه دارید.

برای داشتن کیف پول ارز دیجیتال چقدر نیاز است؟ آیا امنیت کافی بدون کیف پول وجود ندارد؟

برای دریافت، ارسال و ذخیره ارزهای دیجیتال، قطعا به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید. برای انجام این کار، می توانید 2 عمل انجام دهید:
1. از کیف پول سایت یا صرافی محل خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کنید. مانند کیف پول Valax. اگر از این روش استفاده می کنید، مطمئن شوید که صرافی مورد نظر ارزهای دیجیتال شما را به امن ترین شکل ممکن ذخیره می کند.
2. یک کیف پول شخصی بگیرید و ارزهای خریداری شده را به این کیف پول انتقال دهید. شما تنها مسئول محافظت از ارز دیجیتال خود در این راه هستید.
اگر قصد دارید ارزهای دیجیتال را برای مدت طولانی نگه دارید، از یک کیف پول شخصی امن استفاده کنید و اگر می خواهید تراکنش های فوری و کوتاه مدت انجام دهید، استفاده از کیف پول صرافی می تواند گزینه بهتری باشد.

کیف پول شخصی یا کیف پول صرافی کدام بهتر است؟

به طور کلی، ذخیره ارز دیجیتال در کیف پول صرافی امنیت کمتری نسبت به کیف پول شخصی شما دارد. با هر صرافی ارز دیجیتالی که استفاده می‌کنید، درباره عملکرد دارایی‌هایتان در آن صرافی تحقیق کنید. اگر خودتان می توانید از یک ارز معتبر و مطمئن استفاده کنید، رمزارزهای خود را خصوصی نگه دارید.

(9 امتیاز) – 4.3/5