گروه 20 نقشه راه ارزهای دیجیتال را مشخص می‌کند


هند با ارائه پیشنهادهایی برای نقشه راه ارزهای دیجیتال گروه ۲۰، بر ضرورت مقابله با خطرات کریپتو و ایجاد چارچوب‌های نظارتی تاکید کرد. 

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، گروه ۲۰ (G20) متشکل از بیست اقتصاد برتر است که در مجموع ۸۵ درصد از کل اقتصاد جهان را در اختیار دارند. کشور هند که در حال حاضر رئیس دوره‌ای این گروه است، از توصیه‌های هیئت ثبات مالی برای ایجاد چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال که در ماه جولای منتشر شد حمایت کرد. 

یادداشت رئیس جمهور هند در معرفی نقشه راه جدید برای ایجاد چارچوب‌های جهانی ارزهای دیجیتال با دستورالعمل‌های نوشته شده توسط صندوق جهانی پول، گروه ویژه اقدام مالی و هیئت ثبات مالی مطابقت دارد. 

توجه بیشتر به کشورهای در حال توسعه یکی از موارد مهم در این یادداشت است. در حالی که صندوق بین‌المللی پول در دستورالعمل‌های بالقوه خود برای ارزهای دیجیتال به ویژگی‌های اقتصادهای در حال توسعه توجه می‌کند، هند از هیئت ثبات مالی می‌خواهد که این توصیه‌ها را اجرا کند. این کشور همچنین خواستار دستیابی به همه حوزه‌های قضایی برای ایجاد آگاهی از خطرات صنعت کریپتو است.

در ماه جولای هیئت ثبات مالی دستورالعمل‌های خود برای ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها را منتشر کرده بود. این هیئت بیان می‌کند که پلتفرم‌های کریپتویی باید دارایی‌های دیجیتالی مشتریان را از سرمایه‌های خود جدا کرده و شفاف عمل کنند. در این دستورالعمل بر لزوم جلوگیری از تضاد منافع و همکاری بیشتر و دقیق‌تر نهادهای ناظر و تنظیم کننده تاکید شده است. 

نقش مهم کشورهای گروه ۲۰ روی بازار ارزهای دیجیتال غیرقابل انکار است. حال با توجه به تلاش اعضای این گروه برای ایجاد یک نقشه راه جدید باید منتظر باشیم و ببینیم که چه تغییری در سیاست‌های کلی کشورهای عضو در قبال رمزارزها ایجاد می‌شود.