11 رنگ نامناسب برای اتاق های کوچک


آیا در اتاق های کوچک احساس گرفتگی و اضطراب می کنید؟ یکی از دلایل اصلی این احساس انتخاب رنگ نامناسب برای دیوارها است. چیدمان اتاق های کوچک سختی های خود را دارد. برخی از رنگ ها برای اتاق های کوچک مناسب نیستند و بهتر است آنها را انتخاب نکنید. در این مقاله به رنگ های اشتباه برای اتاق های کوچک می پردازیم و خواهیم دید که چه رنگ هایی باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شوند..

1. سفید خالص

برخلاف نظر اکثر مردم، رنگ سفید خالص برای اتاق های کوچک مناسب نیست. این رنگ فضا را کسل کننده و خشک نشان می دهد. سایه های گوشه دیوار دیوار را بیشتر نمایان می کند و حس ناخوشایند بیمارستان را القا می کند.. برای اتاق های کوچک باید رنگی را انتخاب کنید که نور را جذب کند و سایه های تیره را نشان ندهد. اگر از طرفداران واقعی رنگ سفید هستید، بهتر است رنگ سفید گچی، شیری یا شنی را انتخاب کنید. این رنگ ها خشک نیستند و احساس گرما و راحتی را در اتاق افزایش می دهند.

همچنین باید یک نکته دیگر را نیز در نظر داشته باشید. رنگ سفید نور خورشید را منعکس می کند در نتیجه تاثیر اتاق شما در ساعات مختلف روز متفاوت خواهد بود. اگر می خواهید رنگ سفید را انتخاب کنید، بهتر است آن را روی قسمتی از دیوار امتحان کنید. چند روز به خود فرصت دهید و در ساعات مختلف روز به رنگ دیوار نگاه کنید. سپس اگر در مورد آن مطمئن هستید، تمام دیوارها را رنگ کنید. در غیر این صورت، طیف دیگری از رنگ سفید را انتخاب کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

2. قرمز

قرمز روشن یک رنگ چشمگیر و خیره کننده برای رنگ آمیزی و تزئین اتاق است. این رنگ به اتاق های کوچک گرمای زیادی می بخشد و می تواند طاقت فرسا باشد. قرمز روشن تهاجمی به نظر می رسد، احساس خطر ایجاد می کند و اتاق را کوچکتر نشان می دهد.. همچنین می تواند ضربان قلب فرد را افزایش دهد و منجر به سردرد شود. قرمزهای پخته و تیره اتاق را راحت و مطلوب می کنند اما بهتر است از آنها به عنوان رنگ اصلی دیوار اتاق استفاده نکنید.. پیشنهاد می کنیم به جای آن طیف صورتی روشن را انتخاب کنید. اگر گرمای رنگ قرمز را دوست دارید، از آن در برخی از مبلمان و چیدمان اتاق استفاده کنید.

3. نارنجی و زرد

رنگ های روشن و شاد جلب توجه می کند و از جذابیت مبلمان و دکوراسیون می کاهد. نارنجی اغلب حس خطر را به همراه دارد و در اتاق های کوچک باعث سردرگمی، خستگی چشم و ذهن می شود.. چنین رنگی انتخاب دکوراسیون و لوازم جانبی را برای شما دشوار می کند. رنگ زرد در دنیای تبلیغات و بازاریابی برای تزئین رستوران های فست فود استفاده می شود زیرا این رنگ احساس گرسنگی و اضطراب را افزایش می دهد. شما نمی خواهید اتاقتان نامرتب به نظر برسد، پس بهتر است رنگ های زرد و نارنجی را انتخاب نکنید.

اگر به این طیف رنگی علاقه مند هستید، بهتر است رنگ های تیره تر را انتخاب کنید. از رنگ های بالغ نترسید و به آنها فرصت دهید تا خود را به شما ثابت کنند. رنگ های تیره به اتاق عمق بیشتری می بخشد و فضایی آرام را برای شما ایجاد می کند. چیدمان اشیا و ایجاد هماهنگی با رنگ های تیره راحت تر است.

4. آبی تیره

رنگ آبی سال هاست که در دکوراسیون داخلی استفاده می شود و همیشه محبوب بوده است. آبی با رنگ های مختلف ترکیب شده و حس خوبی در محیط ایجاد می کند اما بهتر است در اتاق های کوچک از آبی تیره استفاده نکنید.. آبی تیره فضا را خفه می کند و اتاق را کوچکتر نشان می دهد. اگر از طرفداران رنگ آبی هستید، آبی روشن را برای دیوارهای اتاق انتخاب کنید. آبی های روشن با طراوت ذاتی خود انرژی و شادی را به خانه شما می آورند. می توانید این رنگ را با رنگ های خنثی ترکیب کنید و فضایی روشن و آرام ایجاد کنید.

5. خاکستری

در میان تمام رنگ های خنثی، خاکستری رنگی است که جلب توجه می کند. روانشناسان رنگ می گویند که خاکستری خالص هیچ خاصیت روانشناختی مثبتی ندارد و بیشتر ما وقتی با خاکستری احاطه می شویم احساس ضعف و خواب آلودگی می کنیم.. این احساس در اتاق های کوچک تقویت می شود. اگر خاکستری را دوست دارید پیشنهاد می کنیم از آن با رنگ های دیگر استفاده کنید.

شما می توانید پالت های رنگی جذابی ایجاد کنید که شامل خاکستری است و همچنان جذاب و دلپذیر به نظر می رسد. از ترکیب خاکستری با سبز روشن، صورتی و آبی غافل نشوید. این ترکیب رنگ ها جلوه ای به خانه شما می بخشد و ذهن را آرام می کند.

6. رنگ های روشن

برخلاف تصور عموم، استفاده از رنگ تیره در فضای کوچک باعث می شود فاصله بین دیوارها بزرگتر به نظر برسد.

برخی از افراد از انتخاب رنگ پررنگ و تیره برای دیوار اتاق خود می ترسند. آنها اغلب فکر می کنند برای بزرگتر نشان دادن فضا بهتر است از رنگ های خنثی و روشن استفاده کنند; در صورتی که این تفکر صحیح نیست. رنگ های تیره نور را به خوبی جذب می کنند و چشم انسان دیوارهای دورتر اتاق را می بیند. این به اتاق عمق می بخشد و فضا را بزرگتر نشان می دهد.

اتاق های کوچک مکان مناسبی برای استفاده از رنگ های تیره تر هستند. این رنگ ها جذابیت کمتری دارند و مانند رنگ های روشن و شاد جلب توجه نمی کنند. رنگ های تیره باعث نمایان شدن فضا و ایجاد آرامش می شود. رنگ مشکی یادآور آسمان شب است و برای افراد بسیار جذاب است. در عین حال مدرن است و چشم را خسته نمی کند.

علاوه بر این، گزینه های مختلفی برای چیدمان وسایل در اتاقی با رنگ های تیره دارید. می توانید رنگ های متنوعی در طیف خاکستری، بنفش، آبی و قهوه ای انتخاب کنید و اتاق خود را با آنها تزئین کنید. عناصری که جلوه مات دارند نیز در کنار دیوارهای تیره بسیار زیبا خواهند بود.

7. رنگ بنفش

اگر می خواهید اتاق کوچک شما بزرگتر به نظر برسد، بنفش را انتخاب نکنید. این رنگ باعث می شود فضا بسته به نظر برسد و خیلی زود از آن خسته خواهید شد. اگر عاشق رنگ بنفش هستید از آن در دکوراسیون خود کم استفاده کنید. بهتر است از رنگ بنفش در کنار سبز استفاده نکنید. این رنگ را با نقره ای و قهوه ای ترکیب کنید تا تعادل، آرامش و هارمونی ایجاد کنید.

8. رنگ های فلورسنت

رنگ های فلورسنت یا نئون نسخه های بسیار روشن رنگ های مختلف هستند. این رنگ ها نور ساطع می کنند و بسیار روشن هستند. رنگ های فلورسنت اتاق نشیمن را کوچکتر نشان می دهند و فضایی خشن و مصنوعی ایجاد می کنند. از این رنگ ها بیشتر در لباس های فرم کارگران ساختمانی و تابلوهای ساختمانی استفاده می شود. رنگ‌های نئون، به‌ویژه سبز نئونی، حواس‌پرت کننده و اضطراب‌آور هستند.

9. رنگ های متضاد

در فضای کوچک تضاد رنگی ایجاد نکنید. پالت رنگی خود را ساده و با تناژهای نزدیک انتخاب کنید تا رنگ ها به خوبی ترکیب شوند و چشم را خسته نکنند.. در چیدمان اتاق های کوچک بهتر است از 2 یا 3 رنگ بیشتر استفاده نکنید. ترکیب هایی مانند آبی و نارنجی یا بنفش و زرد ممکن است جذاب باشند، اما به سرعت خسته کننده و خسته کننده می شوند.. برای فضای کوچک خود از 1 رنگ اصلی و 1 یا 2 رنگ خنثی استفاده کنید تا به گوشه ها عمق دهید.

10. رنگ های پاستلی براق

استفاده از رنگ های پاستلی و روشن در قرن 18 رایج بود و در دکوراسیون روکوکو استفاده می شد. این رنگ ها زیبایی خاص خود را دارند اما برای اتاق های کوچک مناسب نیستند. طراحان داخلی می گویند بهتر است این رنگ ها را برای اتاق های کوچک انتخاب نکنید، زیرا بیش از حد جلب توجه می کنند و فضا را کودکانه می کنند..

اگر مجبور به استفاده از این رنگ ها هستید، بهتر است تن گرم تری انتخاب کنید یا در کنار رنگ های خنثی از آن استفاده کنید.. خرید لامپ، تابلوی هنری یا مجسمه در این طیف رنگی نیز جایگزین مناسبی است. در این صورت رنگ مورد علاقه شما در دکوراسیون حضور دارد و نیازی نیست تمام دیوار را با رنگ پاستلی بپوشانید..

11. رنگ های شیک سال

همه ما عاشق لباس پوشیدن و خرید شیک هستیم، اما دکوراسیون خانه موضوع دیگری است. خانه شما باید منعکس کننده شخصیت شما و مطابق با سلیقه شما باشد. نفوذ شبکه های اجتماعی بسیار زیاد است و شاید تعداد زیادی عکس از دکوراسیون داخلی پینترست اگر می خواهید نگاه کنید، اما دیدن این همه عکس گیج کننده است. شما باید تعیین کنید که آیا واقعاً یک رنگ را دوست دارید یا فکر می کنید زیبا است زیرا آن را در عکس های زیادی دیده اید. همچنین، روند به سرعت در حال تغییر مد اجتماعی را نباید فراموش کرد. آنقدر رنگ سال خود را دوست دارید که می خواهید چند سال روی دیوارتان آویزان شود؟

آخرین کلمه

به یاد داشته باشید که اتاق های کوچک نباید شلوغ باشند. قدرت رنگ را دست کم نگیرید و رنگی را برای دیوارها و مبلمان اتاق خود انتخاب کنید که آن را بزرگتر نشان دهد.. با انتخاب رنگ های مناسب، می توانید حتی کوچک ترین اتاق ها را به مکانی راحت تبدیل کنید که هرگز در آن خسته نشوید..

چه رنگی را برای اتاق های کوچک ترجیح می دهید؟ نظرتون رو برامون بنویسید.


چگونه جذاب و حرفه ای آنلاین بنویسیم؟

راهکارهایی برای نوشتن جذاب، حرفه ای و موثر.