170 هزار مزاحم تلفنی برای اورژانس تهران!


اسماعیل توکلی، رییس اورژانس تهران گفت: «از ابتدای سال ۱۴۰۲ اورژانس استان تهران شکل گرفت و ۲۵ درصد حجم ماموریت‌های کل کشور در استان تهران انجام می‌شود. سال گذشته و قبل از اینکه اورژانس استان تهران تشکیل شود، در اورژانس تهران بیش از یک میلیون ماموریت و بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تماس برقرار شد.»

رییس اورژانس استان تهران با اشاره به راه‌اندازی اورژانس هوایی اضافه کرد: «اولین مرکز اورژانس هوایی با قابلیت تعمیر و نگهداری بالگرد در بوستان ولایت راه اندازی شد. در سال گذشته بیش از ۴۵۰ پرواز بالگرد انجام شد.»

توکلی تاکید کرد: «شرایط اورژانس تهران کاملا اورژانسی است و امیدوارم با کمک دولت و مجلس این شرایط نامناسب رفع شود. ما در استان تهران باید ۷۰۰ پایگاه داشته باشیم که در حال حاضر ۲۹۳ پایگاه فعال داریم و تلاش می‌کنیم این عقب ماندگی را جبران کنیم. با کمبود هزار و ۸۰۰ نفر نیروی انسانی متخصص هم روبرو هستیم و در حالت عادی به ازای هر پایگاه ۱۵ نیروی عملیاتی نیاز داریم که در حال حاضر ۶ نفر داریم. هم‌چنین درخصوص آمبولانس با کمبود مواجه هستیم. بیش از سه هزار دستگاه آمبولانس فرسوده در کشور داریم و در تهران ۸۰ درصد ناوگان فرسوده است.»

او درباره اورژانس بانوان گفت: «مواردی در اورژانس وجود دارد که مختص زنان است و از همین رو این اورژانس راه‌اندازی شد و موفق هم ‌بود. چهار پایگاه اورژانس بانوان در تهران داریم و قصد داریم این پایگاه‌ها را افزایش دهیم. روزانه بیش از ۱۰ هزار تماس داریم که ۳۵۰۰ ماموریت انجام می‌شود و ۸۰۰ ماموریت منجر به اعزام به بیمارستان می‌شود.»

وی با بیان این که ناوگان آمبولانس ما در شهر تهران ۲۳۰ دستگاه است، تصریح کرد: «در سال گذشته کل تماس‌ها دو میلیون و ۶۰۰ هزار تماس بوده که از این تعداد ۱۷۰ هزار تماس تلفنی، مزاحم بوده است. برخی‌ها در تماس با اورژانس اقدام به هتاکی می‌کنند که با این افراد برخورد قاطع قضایی انجام خواهد شد.»

امتیاز شما به این پست