8 مزیت اصلی پیانو دیجیتال برای نوازندگان مبتدی و حرفه ای


خواندن کتاب کاغذی با بوی خوب کاغذ کتاب لذتی وصف ناپذیر است، اما ارزش های کتاب الکترونیکی، سهولت دسترسی و افزایش سرانه مطالعه آن را نباید نادیده گرفت. نواختن پیانوی دیجیتال هم همینطور است.

پیانوهای آکوستیک از نظر ظاهر و عظمت، صدا و حس نوستالژیک بسیار ارزشمند هستند، اما پیانوهای دیجیتال نیز توانسته اند جایگاه خود را در بازار موسیقی پیدا کنند. مزایای خرید پیانو دیجیتال برای نوازندگان مبتدی و حرفه ای بسیار زیاد است که در این مقاله قصد داریم تعدادی از آنها را ارائه کنیم.

چرا پیانو دیجیتال برای مبتدیان بهتر است؟

اگر در ابتدای مسیر نواختن و یادگیری پیانو هستید، ساز خود را برای اجرا یا درس خواندن حرکت می دهید و به دنبال پیانویی با عملکرد ضبط صدا برای ضبط صدایی که می نوازید و شناسایی اشتباهات خود هستید، پیانوی دیجیتال بیشترین – بهترین انتخاب برای شما. مال شما است

این پیانو برای افراد مبتدی گزینه مناسبی است زیرا با تسلط بر این ساز می توانند مهارت های خود را ارتقا دهند. پیانوهای دیجیتال بر خلاف پیانوهای آکوستیک دارای ویژگی های بسیاری هستند که به خصوص افراد مبتدی می توانند با استفاده از آن ها در نواختن این ساز تسلط و مهارت پیدا کنند.

مزایای پیانو دیجیتال چیست؟

پیانوهای دیجیتال مزایای قابل توجهی نسبت به پیانوهای آکوستیک دارند. این مدل های پیانو بهترین انتخاب برای یادگیری اولیه هستند. قیمت مناسب، وزن سبک و قابل حمل، پخش صدای سازهای مختلف و آشنایی گوش و شنوایی با صدای سازهای مختلف، امکان استفاده از عملکردهای مختلف مانند ضبط صدا، هدفون و …. مهمترین مزیت خرید پیانو دیجیتال است.

استفاده از این ابزار باعث می شود که نواختن راحت تر و یادگیری پیانو لذت بخش تر شود. در زیر به برخی از مهم ترین مزیت های خرید این مدل پیانو می پردازیم.

صدای سازهای مختلف

به کمک پیانوهای دیجیتال به راحتی می توان هر نوع صدایی را تولید کرد. به عبارت دیگر با خرید پیانو دیجیتال یک ارکستر کامل خواهید داشت زیرا این پیانو قابلیت بازتولید صدای سنتور، ارگ و … را دارد. علاوه بر این، پیانوهای دیجیتال نیز این قابلیت را دارند که تنها با یک کلیک صداها را ترکیب کرده و موسیقی بی نقص و لذت بخشی تولید کنند. این مدل پیانو بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال صدایی جدید از ساز خود هستند.

نیازی به تنظیم و تنظیم نیست

یکی دیگر از مزایای خرید پیانو دیجیتال عدم نیاز به کوک و تنظیم پیانوهای دیجیتال است. پیانوهای آکوستیک تحت تاثیر محیط خود قرار می گیرند و کوچکترین ضربه، حرکت یا لرزش در آنها باعث ناراحتی آنها می شود.

در حالی که پیانوهای دیجیتال این مشکل را ندارند و پس از راه اندازی، برای مدت طولانی ثابت می مانند، حتی اگر آنها را جابه جا یا حمل کنید. این توانایی پیانوهای دیجیتال آنها را به انتخاب مناسبی برای یادگیری پیانو برای کودکان تبدیل می کند، زیرا تشخیص صدا و ملودی برای کودکان چندان آسان نیست.

مطالب پیشنهادی بیشتر: فواید یادگیری موسیقی برای سلامت مغز و رشد شخصی

حجم قابل تنظیم

یکی دیگر از مزیت های خرید پیانو دیجیتال قابلیت تنظیم صدای آن است. این نوع پیانو دارای فناوری کنترل صدای فردی است و امکان تنظیم صدای خروجی از پیانو وجود دارد. این مزیت به نوازنده کمک می کند تا صدای پیانو را در گوش خود بشنود و بدون ایجاد مزاحمت برای همسایه ها و اطرافیان، ساز بنوازد و یاد بگیرد.

این مزیت به بازی در هر ساعت از شبانه روز و در هر مکانی، بزرگ یا کوچک و حتی اتاق خصوصی کمک می کند. قابلیت تنظیم مزیتی است که پیانوهای دیجیتال به دلیل فناوری آن که سایر مدل های پیانو از آن برخوردار نیستند، برخوردار است.

قابل حمل بودن

قابل حمل بودن یکی دیگر از مزایای پیانوهای دیجیتال نسبت به پیانوهای آکوستیک است. در پیانوهای آکوستیک به دلیل چوب طبیعی که از آن ساخته شده اند، چکش ها و کلیدهای سنگین بسیار سنگین هستند.

وزن پیانوهای آکوستیک به قدری زیاد است که نمی توان آن ها را به تنهایی حمل کرد و 3-4 نفر می توانند آن ها را جابجا کنند. پیانوهای آکوستیک در جای خود ثابت هستند و در صورت نیاز به جابجایی به استحکام زیاد و ابزار خاصی نیاز دارند. در حالی که اکثر مدل های پیانو دیجیتال قابل حمل یا قابل حمل هستند و امکان جابجایی آنها به مکانی و یا حمل آنها به مکان دیگری وجود دارد.

لمس آکوستیک مانند پیانو

با وجود وزن سبک و تفاوت های ظاهری فراوان بین پیانوهای آکوستیک و دیجیتال، لمس این پیانوها بسیار شبیه به هم است. این ویژگی باعث می شود که نواختن پیانوی دیجیتال شبیه یک پیانوی آکوستیک باشد. به خصوص برای مبتدیانی که تجربه زیادی در نواختن پیانو آکوستیک ندارند، این ویژگی پیانوهای دیجیتال یک مزیت است و به آنها کمک می کند با لذت و لذت بیشتری بنوازند.

داشتن فناوری یادگیری

فناوری های به کار رفته در پیانوهای دیجیتال این مدل پیانو را به انتخابی مناسب برای یادگیری تبدیل کرده است. ضبط صدا یکی از فناوری های موجود در پیانوهای دیجیتال برای یادگیری است. این مدل های پیانو امکان پلی فونیک بودن را نیز دارند که تاثیری در یادگیری با آنها ندارد. علاوه بر اینها، نوازندگان مبتدی که در ابتدای مسیر نوازندگی خود فرصت پخش فلش را دارند، می توانند با تسلط بیشتر بر نت ها و آهنگ ها، اشتباهات خود را بیابند و از اشتباهات نوازندگی بکاهند.

کمبود فضا

پیانوهای دیجیتال علاوه بر وزن کم، فضای زیادی را اشغال نمی کنند و این یکی از مزیت های مهم آنهاست. این پیانوها حتی برای افرادی که فضای زیادی در خانه ندارند یا در کافه ها، رستوران ها یا هتل هایی که فضای کوچکی برای پخش موسیقی زنده دارند، انتخاب بسیار مناسبی هستند. ردپای کوچک این پیانوها نیز احتمال آسیب دیدن کیس آنها را کاهش می دهد. پیانوهای آکوستیک به دلیل فضایی که اشغال می کنند به فضای زیادی نیاز دارند و اگر فضای نگهداری آن ها کم باشد به دلیل بی احتیاطی و خیس شدن، ضربه خوردن در سفر و … به مرور زمان آسیب دیده و از کار می افتند.

قیمت مناسب

قیمت مناسب آخرین و مهمترین مزیت پیانوهای دیجیتال نسبت به پیانوهای آکوستیک است. این مزیت برای نوازندگان مبتدی و افرادی که بودجه زیادی برای خرید پیانو ندارند، اما صدای آن را به سازهای دیگر ترجیح می دهند، مزیت مهمی است. اگر به دنبال ساز هستید تا با آن تمرین موسیقی را شروع کنید، قصد دارید با تسلط بر نوازندگی ساز خود را ارتقا دهید و بودجه ای برای خرید پیانوی حرفه ای و آکوستیک ندارید، پیانو دیجیتال بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

چگونه بهترین پیانو دیجیتال را تهیه کنیم؟

پس از آشنایی با مزایای پیانو دیجیتال، به مهمترین سوال می رسیم که چگونه یک پیانوی خوب تهیه کنیم. این سوال را نیز می توان مطرح کرد که چگونه می توان یک پیانوی خوب با قیمت مناسب تهیه کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که برای بدست آوردن یک پیانوی دیجیتال خوب ابتدا باید با برندها آشنا شوید. به عنوان مثال برند یاماها انواع پیانوهای دیجیتال را تولید می کند و اکثر محصولات آن از بالاترین سطح کیفی برخوردار هستند. هنگام خرید و انتخاب پیانو دیجیتال باید نیازهای خود را نیز در نظر بگیرید. اگر قصد دارید یک ابزار موقت برای ارتقای ابزار خود در طول زمان و با تسلط بر ابزار تهیه کنید، به سراغ مدل‌های ارزان‌تر بروید.

قابلیت های لازم از دیگر نکاتی است که در هنگام خرید و انتخاب پیانو دیجیتال باید به آن توجه کنید. هر یک از پیانوهای دیجیتال بسته به نوع ساخت، مدل و زمان ساخت دارای ویژگی های مناسب برای گروهی از نوازندگان می باشد. به عنوان مثال، به نوازندگان مبتدی توصیه می‌شود که با پیانوهای ساده‌تر با ویژگی‌های کمتر شروع کنند، زیرا ویژگی‌های زیاد گاهی می‌تواند آنها را گیج کند.

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر