Bitget وام های Jecoin را راه اندازی کرد.


Bitget به وام گیرندگان این امکان را می دهد که سکه های خود را برای پشتیبان گیری از وام های اختصاص داده شده به یک سکه دیگر به اشتراک بگذارند.

به گفته Valex و به نقل از decrypt، Bitget در حال پیشروی با برنامه‌هایی برای راه‌اندازی یک برنامه وام‌دهی ارز دیجیتال است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا سکه‌های خود را در مقابل وام‌های دیگر سکه‌ها قرار دهند. این پلتفرم معاملاتی مشتقه می گوید که این برنامه برای افرادی مناسب است که از بانک های سنتی ناراضی هستند.

Gracie Chen، مدیر عامل Bitget، گفت که برنامه وام دهی آنها به وام گیرندگان کمک می کند تا سبد سهام خود را متناسب با سکه هایی که در حال حاضر دارند گسترش دهند.

چن در یک بیانیه مطبوعاتی گفت:

«محصول جدید Bitget انعطاف پذیری استفاده از ارزهای وثیقه را برجسته می کند و کارایی استفاده از سرمایه را افزایش می دهد. کاربران اکنون می‌توانند سکه‌هایی با تقاضای کمتر به اشتراک بگذارند و بنابراین دارایی‌های نقد و ارزشمند بیشتری را برای اهداف سرمایه‌گذاری خود وام بگیرند.

Bitget می گوید که در این برنامه وام، وام گیرندگان فرصت خوبی خواهند داشت تا از سکه های خود برای دریافت وام با همان مبلغ توزیع شده در سایر سکه ها استفاده کنند. هر وام دارای نرخ بهره خاصی است و مبلغ قابل استقراض بر اساس ارزش بازار وثیقه وثیقه تعیین می شود.

استیکینگ فرآیندی رایج در توکن‌های مبتنی بر اتریوم است که بر اساس تأیید ارزهای دیجیتال در گره‌های مختلف بلاک چین است. اعتبار دهندگان فردی – و کسانی که سکه های خود را به آنها می سپارند – بر اساس میزان سهام آنها پاداش می گیرند. این فرآیند اغلب توسط سرمایه گذاران منفعل تر استفاده می شود.

پلتفرم مستقر در سنگاپور این حرکت را در زمانی انجام می دهد که بادهای مطلوبی در بازار وام های دیجیتال می وزد. بر اساس گزارش Allied Market Research، اندازه این بازار در سال 2022 برابر با 12.6 میلیارد دلار است و پیش بینی می شود تا سال 2032 به 71.8 میلیارد دلار برسد. همچنین در گزارشی جداگانه از Global Market Insights که Bitget نیز به آن اشاره کرده است، ارزش پیش بینی می شود که بازار وام های دیجیتال تا سال 2032 به 60 میلیارد دلار برسد.

وام‌های دیجیتال می‌توانند سریع‌تر از وام‌های سنتی به دست مشتریان برسند و نتایج را می‌توان به‌جای هفته‌ها در چند روز اعلام کرد. با این حال، طبق گزارش مارس 2023 توسط دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده، وام های دیجیتال خطراتی از جمله خطر هک و کلاهبرداری را به همراه دارد.

صنعت وام های دیجیتال نیز در گذشته با شکست های زیادی روبرو بوده است. در ژوئن سال گذشته، وام دهنده ارز دیجیتال سلسیوس به دلیل مشکلات نقدینگی و تعلیق برداشت مشتری، اعلام ورشکستگی کرد.

همچنین، چند ماه بعد در ماه نوامبر، صرافی کریپتو FTX نیز با مشکلاتی مواجه شد که منجر به فروپاشی وام‌دهنده کریپتو BlockFi شد. وام دهنده کریپتو جنسیس نیز در ماه ژانویه در بحبوحه بررسی شدید قانونگذاران فدرال بر سر تقلب در اوراق بهادار و پیامدهای گسترده تر از سقوط FTX، اعلام ورشکستگی کرد.

علی‌رغم تمام این شکست‌ها، موفقیت‌هایی در وام‌دهی کریپتو نیز حاصل شده است. در دسامبر 2021، Fidelity با وام دهنده رمزنگاری Nexo شریک شد تا دارایی های دیجیتال بیشتری را به سرمایه گذاران بزرگ ارائه دهد. پس از ورشکستگی درجه سانتیگراد، وام دهنده Nexo سعی کرد نشان دهد که چگونه از دادن وام های پرخطر خودداری می کند.

Bitget روشن کرده است که در حال الگوبرداری از ورود خود به این فضا بر اساس شیوه های وام دهندگان سنتی است. همچنین این شرکت بر ارائه اقدامات حفاظتی وثیقه ای برای وام گیرندگان در برابر خطرات و حسابداری دارایی های خود تاکید دارد.

در ماه مارس، Bitget اعلام کرد که با Space and Time (SxT) همکاری می کند تا یک فروشگاه داده غیرمتمرکز ایجاد کند که این شرکت می گوید یک “ردیابی حسابرسی قابل تایید و تغییر ناپذیر” را ارائه می دهد. علاوه بر این، Bitget اکنون بخش «اثبات ذخایر» را به سایت خود اضافه کرده است تا کاربران را با دید بهتری از دارایی هایی که در پلتفرم خود نگهداری می کند، ارائه دهد.