Coinbase و Binance.US همچنان از ریپل پشتیبانی می کنند


صرافی‌های برتر ارزهای دیجیتال مانند Coinbase و Binance.US پس از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یک حکم تاریخی علیه Ripple Labs XRP اعلام آمادگی کرد، به حمایت از معاملات بازگشتند.

به گزارش والکس و به نقل از dailyhodl و bitcoinsistemi، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال مستقر در ایالات متحده، Coinbase، XRP را به لیست ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده خود در روز پنجشنبه اضافه کرد و Binance.US نیز یک روز بعد همین کار را انجام داد.

هر دو صرافی معاملات XRP را چند هفته پس از طرح دعوی SEC علیه ریپل در اواخر سال 2020 به حالت تعلیق درآوردند.

آنها تنها صرافی هایی نبودند که دوباره XRP را به کاربران ایالات متحده ارائه کردند. Kraken و Bitstamp نیز روز چهارشنبه این دارایی را به فهرست ارزهای دیجیتال خود اضافه کردند و صرافی Gemini نیز اعلام کرد که در حال بررسی افزودن XRP به معاملات نقدی و مشتقات خود است.

SEC ادعا کرد که ریپل XRP را به عنوان یک امنیت ثبت نشده فروخته است، اما قاضی آنالیسا تورس با حکم خود در روز چهارشنبه اکوسیستم ارزهای دیجیتال را متزلزل کرد. قاضی خاطرنشان کرد که فروش خودکار XRP در بازار آزاد توسط شرکت پرداخت ریپل در سانفرانسیسکو به منزله فروش اوراق بهادار نیست.

با این حال، او همچنین از دیدگاه SEC حمایت کرد که فروش مستقیم XRP ریپل به شرکت‌های تجاری و نهادی معادل عرضه اوراق بهادار قابل فروش است. دادگاه در نظر دارد در زمان مناسب دستور جداگانه ای در مورد تاریخ دادگاه ریپل و SEC صادر کند.

در زمان نوشتن، XRP با قیمت 0.720 دلار معامله می شود. این دارایی که از نظر ارزش بازار در رتبه پنجم بازار قرار دارد، از صبح پنجشنبه تقریباً 52 درصد رشد داشته است، اما در 24 ساعت گذشته 62.9 درصد کاهش یافته است.

این تصمیم می تواند تاثیر مثبتی بر پرونده کوین بیس داشته باشد

به گفته تحلیلگران جی پی مورگان، پیروزی اخیر ریپل در برابر SEC می تواند نتایج مثبتی برای پرونده کوین بیس داشته باشد.

جی پی مورگان پس از صدور حکمی که ارز ریپل را به دلیل فروش از طریق صرافی ها به عنوان یک اوراق بهادار تلقی نمی کند، وضعیت فعلی این پرونده و ابعاد مختلف آن را بررسی کرد.

به گفته گروه تحقیقاتی JPMorgan، این تصمیم می تواند ابعاد مثبتی برای کوین بیس و صنعت ارزهای دیجیتال به طور کلی داشته باشد، زیرا امنیت و شفافیت بیشتری را برای سرمایه گذاران و رگولاتورها فراهم می کند.

به گفته تحلیلگران جی پی مورگان، پیامدهای این تصمیم برای کوین بیس مثبت خواهد بود، زیرا این تصمیم برای 13 ارز رمزنگاری شده فهرست شده در کوین بیس اعمال می شود، اما کمیسیون بورس و اوراق بهادار ادعا کرد که اوراق بهادار در دعوای حقوقی خود علیه این شرکت در ماه گذشته بود.

تحلیلگران در گزارش خود گفتند:

اگر پرونده ریپل ادامه یابد، به نظر می‌رسد که الزامات SEC برای اثبات اینکه این 13 توکن اوراق بهادار هستند و اینکه کوین‌بیس یک بورس اوراق بهادار ثبت‌شده نیست، دشوار خواهد بود و در نتیجه، کوین‌بیس از برخی الزامات آتی با توجه به آن معاف خواهد بود. از اخذ مجوز و اعمال مقررات مستثنی است.

به گفته آنها، اگرچه تصمیم دادگاه در پرونده ریپل، ریسک ایجاد شده برای کوین بیس را کاهش می دهد، اما منجر به پیشرفت قابل توجهی برای این شرکت نمی شود. دلیل آن این است که محصولات و کیف پول های سهام کوین بیس نیز بخشی از پرونده SEC هستند، بنابراین “به نظر می رسد که خطر هنوز به طور کامل برای کوین بیس برطرف نشده است.”

از سوی دیگر، بر اساس این گزارش، تحلیلگران جی پی مورگان به طور کلی «به روند صعودی بلندمدت در اکوسیستم ارزهای دیجیتال خوشبین هستند».

dailyhodlbitcoinsistemi