OpenAI ویژگی مرورگر چت JPT را رد می کند


OpenAI اشکالی را در افزونه مرورگر خود کشف کرد که به طور ناخواسته به کاربران اجازه می داد در برخی موارد به محتوای پولی وب سایت ها دسترسی داشته باشند.

به گفته Valx، ویژگی مرورگر چت GPT یک موتور جستجوی مبتنی بر Bing است که به کاربران اجازه می دهد محتوای مورد نظر خود را جستجو کنند. اما پس از کشف این مشکل، قابلیت مرورگر به طور موقت توسط OpenAI غیرفعال شده است.

OpenAI در توییتی در 4 جولای به کاربران از تعلیق موقت اطلاع داد تا بتواند مشکل را برطرف کند. توییتر می‌گوید: «ما متوجه شده‌ایم که ویژگی مرورگر ChatGPT ممکن است گاهی محتوا را به روش‌هایی نمایش دهد که ما هیچ کنترلی روی آن نداریم. به عنوان مثال، اگر کاربر به طور صریح متن کامل یک URL را درخواست کند، JPT Chat ممکن است به طور ناخواسته آن درخواست را برآورده کند.

ویژگی مرورگر در حال حاضر در نسخه بتا است و برای مشترکین سرویس ChatGPT Plus در دسترس است. از آنجایی که مشکلات اولیه در مرحله بتا رفع شده اند، به نظر می رسد OpenAI در پاسخ به پست کاربر در Reddit به این مشکل پرداخته است.

در اواخر ژوئن، یکی از اعضای صفحه r/ChatGPT تصویری را ارسال کرد و از چت بات خواست که متن پیوندی به یک مقاله محدود خوانده شده از آتلانتیک را نمایش دهد. در پاسخ، ChatGPT مقاله را به طور کامل و بدون محدودیت ارائه کرد.

برخی از کاربران معتقدند که ChatGPT از مکانیزم مشابه Google برای حذف و عدم نمایش محتوای محدود استفاده می کند که ممکن است در ChatGPT مشکل ساز باشد.

یکی دیگر از کاربران Reddit u/Red_Laughing_Man پیشنهاد کرد که ChatGPT ممکن است بتواند محتوایی را با دیوار پرداختی که از یک بنر در بالای محتوا برای فرآیند استفاده می‌کند، نادیده بگیرد.

استفاده از داده های کاربران برای آموزش مدل های هوش مصنوعی به موضوعی محبوب در ماه های اخیر تبدیل شده است. در اول جولای، ایلان ماسک، مالک توییتر، حذف داده‌ها را دلیل محدودیت‌های جدید در تعداد توییت‌هایی که کاربران می‌توانند در روز روی پلتفرم مشاهده کنند، ذکر کرد. همچنین در 29 ژوئن، Cointelegraph گزارش داد که خالق ChatGPT به اتهام حذف اطلاعات شخصی کاربران از اینترنت با یک دعوی حقوقی دسته جمعی روبرو شده است.

باید دید این شکایات و مخالفت ها با JPT Chat تا کجا ادامه خواهد داشت.